• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

طی سال 96 انجام شد:

جذب 1900 میلیارد ریال سرمایه گذاری گردشگری در استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از جذب 1900 میلیارد ریال سرمایه گذاری گردشگری در سال 96 خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در استان مرکزی جمعا 53 پروژه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری شامل هتل، مجتمع های خدمات رفاهی، اقامتگاه های بوم‌گردی و دیگر تاسیسات گردشگری در حال ساخت است که از این تعداد 22 پروژه در سال 96 جذب سرمایه شده است.

وی افزود: در پروژه های سال 96 جمعا مبلغی بالغ بر 1900 میلیارد ریال جذب سرمایه صورت گرفته که در نوع خود سرمایه گذاری مطلوبی به حساب می آید، همچنین افزایش تعداد پروژه های مورد سرمایه گذاری در سال جاری را می توان حاکی از بازگشت سرمایه مطلوب و اقبال سرمایه گذاران به بخش گردشگری دانست که این مهم با اجرای سیاست های کلان دولت در خصوص تسهیل سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته که نمادی از تسریع روند توسعه پایدار صنعت گردشگری در استان محسوب می شود.

حسینی اضافه کرد: با اتمام این تعداد پروژه در سطح استان جمعا 6233 شغل ایجاد می شود که این رقم جهشی بسیار مطلوب در اشتغالزایی صنعت گردشگری به شمار می رود.

وی افزود: جذب سرمایه و ایجاد بستر مناسب توسعه گردشگری در استان سیاست اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان است و امیدواریم با ادامه این روند به زودی شاهد در دست داشتن سهم مهمی از اشتغال در بخش گردشگری کشور باشیم که این مسئله می تواند در بهبود وضع اقتصادی استان از طریق اشتغال پایدار بسیار مفید واقع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: