• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-4192-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

کوزیانسکی: زمینه همکاری ایران و رومانی گسترش و تحکیم یابد

سفیر رومانی در جمهوری اسلامی ایران گفت: عقیده ما بر این است که زمینه همکاری بین دو کشور تحکیم و گسترش یابد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آدریان کوزیانسکی در ملاقات با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، عنوان کرد: ایران و رومانی همواره از همکاری تجاری، سیاسی و فرهنگی مطلوبی برخوردار بودند و در حال حاضر نیز پتانسیل‌ و زمینه‌های بسیار مناسبی برای ارتقا روابط اقتصادی دو کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: در سال ۲۰۱۵ همزمان با امضا برجام حجم مبادلات تجاری ایران و رومانی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار بود و در اواخر سال ۲۰۱۷ این حجم مبادلات به ۵۰۰ میلیون دلار ارتقا یافت، بنابراین می‌توان گفت زمینه همکاری مطلوبی بین دو کشور وجود دارد.

کوزیانسکی هدف اصلی از حضور در اراک و بحث و گفت‌و‌گو با مقامات استان مرکزی را اینگونه عنوان کرد: عقیده ما بر این است که این زمینه همکاری بین ایران و رومانی را تحکیم و گسترش دهیم، در همین راستا به نظر می‌رسد زمینه همکاری بین دو کشور در حوزه‌های حمل‌و نقل‌‌، کشاورزی‌، انرژی، IT و توریسم موفقیت‌آمیز است، البته فعالیت‌های دیگری نیر وجود دارد که می‌توان زیر‌ساخت‌های آنرا گسترش داد.

وی تصریح کرد: این ملاقات‌ها یک نیروی محرکه به منظور ارتقا سطح گفت‌و‌گو اقتصادی است، چنانچه سرمایه‌گذارانی در این راستا وجود داشته باشند، می‌توانند موقعیت‌های هر دو کشور را بسنجند.

کوزیانسکی افزود: هدف از این سفر احیا زمینه‌های همکاری و گسترش دوستی و علاقه بین دو کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: