• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

اختلال در اورهال پالايشگاه شازند با بسته شدن حساب هاي شركت

مديرعامل پالايشگاه شازند گفت: بسته شدن حساب هاي شركت، اورهال این مجموعه را با چالش مواجه كرده است.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، عليرضا امين در بازديد استاندار مركزي از پالايشگاه شازند عنوان كرد: شركت در سال ١٣٧٢ با ظرفيت توليد ١٥٠ هزار بشكه در روز كار خود را آغاز كرد و امروز ظرفيت توليد روزانه ٢٥٠ هزار بشكه را دارد.

وي با اشاره به اينكه پالايشگاه شازند مدرن ترين و سورآور ترين پالايشگاه نفت كشور است كه با تكنولوژي روز در خاورميانه فعاليت دارد، گفت: فاز دوم شركت در سال ٨٥ كار خود را با هدف افزايش ظرفيت توليد تا ٢٥٠ هزار بشكه، افزايش توليد بنزين در ازاي كاهش نفت كوره، ارتقاي كيفيت محصولات فعلي و آينده و تحقق استاندارهاي يورو٤، اصلاح فرآيند جهت دريافت خوراك مخلوط نفت خام سبك و سنگين به جاي نفت خام اهواز و كاهش مواد آلاينده زيست محيطي  آغاز كرد و در تيرماه ٨٩ به بهره برداري رسيد.

امين با بيان اينكه پالايشگاه شازند اولين پالايشگاه توليدكننده پروپلين در كشور است افزود: با توسعه فاز دوم توليد روزانه يك ميليون ليتر گاز مايع به ٣.٦ ميليون ليتر، يك ميليون ليتر بنزين سوپر به ٣.٦ ميليون ليتر، ٣.٧ ميليون ليتر بنزين يورو٤ به ١٢.٣ ميليون ليتر و ٧.٤ ميليون ليتر گازوئيل به ٨.٩ ميليون ليتر افزايش يافت و توان توليد بنزين به ميزان ١٦ ميليون ليتر در روز وجود دارد.

وي با اشاره به فعاليت ٢ هزار و ٤٠٣ نفر در اين مجموعه به مشكلات موجود اشاره كرد و گفت: فعاليت اين مجموعه عظيم يك مزيت براي كشور است، اما مبلغ حاصل از فروش كليه فرآورده هاي شركت در اختيار دولت قرار مي گيرد و حتي براي هزينه جاري بايد چانه زني صورت گيرد.

مديرعامل پالايشگاه شازند تصريح كرد: بازنگشتن بخش اعظمي از درآمدها به شركت باعث بروز بدهي هايي شده است و بدهي هاي مالياتي باعث شده است كه از پنجم بهمن ها سال جاري حساب هاي شركت بسته شود و حتي اورهال شركت با چالش مواجه شده و امكان خريد تجهيزات وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: