• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-4792-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

افتتاح واحد ارتقاي سيستم كنترل واحدهاي بوتادين و پلي بوتادين پتروشیمی شازند

آقازاده: آثار مثبت برجام را در پتروشيمي شازند شاهد هستيم

واحد ارتقاي سيستم كنترل واحدهاي بوتادين و پلي بوتادين پتروشیمی شازند افتتاح شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در بازديد از پتروشيمي شازند عنوان كرد: اين صنعت امروز با توليد سالانه ٢ ميليون تن محصول، صنعت پاك و سبز محسوب مي شود و رسيدن به اين نقطه اميدواركننده جاي قدرداني دارد.

وي با بيان اينكه مجمع صنعتي پتروشيمي شازند مجتمع الگو و پايلوت است كه كنار صنعت تربيت نيروي انساني را نيز انجام مي دهد كه رمز موفقيت اين مجموعه است افزود: ب واسطه فعاليت نيروهاي ماهر و آموزش ديده این صنعت جزو برترين مجتمع هاي صنعتي استان است.

آقازاده تصريح كرد: حمايت از مجتمع هاي موفق وظيفه مجموعه استان است و در جهت رفع نيازهای آنها همه استان و دستگاه هاي اجرايي موظف به همكاري هستند. پتروشيمي نيز تعامل خود با دستگاه هاي اجرايي و ديگر مجتمع هاي صنعتي استان را حفظ كند.

وي با بيان اينكه ما در توسعه و تعميرات نيازمند تجهيزاتي هستيم كه تمامي آنها در استان توليد و تامين مي شود، گفت: یك بار ديكر آثار برجام را در پتروشيمي شازند شاهد هستيم، رفع برخي تحريم ها بواسطه برجام باعث افتتاح ارتقاي سيستم كنترل واحدهاي بوتادين و پلي بوتادين شد كه با هزينه ٥٠ ميليارد تومان امروز رسما به بهره برداري رسيد.

استاندار مركزي با اشاره به صادرات ٣٠٠ ميليون دلاري پتروشيمي شازند در سال جاري بيان كرد: كشور امسال ٤٢ ميليارد دلار صادرات داشته است كه يك ميليارد دلار آن سهم استان مركزي است و بايد براي درآمد بيشتر از يك ميليارد دلار در این حوزه هدفگذاري شود و پتروشيمي و صنايع جانبي و بايين دستي نقش بسياري در صادرات استان دارند.

وي با تاكيد بر اينكه اين ميزان صادرات در شرايطي است كه هنوز كشور تحت تاثير برخي تحريم هاست اما با استفاده از مفهوم اقتصادمقاومتي طي ٥ سال اخير دولت تدبير و اميد منويات رهبري را به منصه ظهور رسانده است، افزود: دولت با همه سختي ها تلاش در جهت اجراي مفاد اقتصادمقاومتي به صورت عملي دارد که این مهم پاسخ محكمي به تحريم ها و زير سوال بردن برجام است. کشور در مسير توسعه و اجراي اقتصاد مقاومتي حركت مي كند.

آقازاده با اشاره به ٢٥٠ هكتار فضاي سبز اين مجتمع و با بیان اینکه این محدوده خود نوعي جنگلكاري است، افزود: پتروشيمي سالانه ٦.٥ ميليون مترمكعب مصرف آب دارد كه تمامي آن از دشت شازند برداشت مي شود و با ادامه خشكسالي ها و افت سطح آب زيرزميني بايد از پساب استفاده شود.

وي اظهار كرد: مي توان از پساب شهر مهاجران و پتروشيمي براي توليد و فضاي سبز استفاده كرد و در اين راستا رايزني هاي لازم انجام خواهد كرفت.

استاندار مركزي با تاكيد بر لزوم رسيدگي به وضعيت ٢ هزار و ٥٠٠ واحد مسكوني در شهر مهاجران و صدور اسناد واحدها از سوي سازمان عمران شهر جديد مهاجران، گفت: سازمان امور مالياتي متاسفانه مسير درستي را دنبال نمي كند و با اقدامات غيركارشناسي مشكلاتي براي پتروشيمي و پالايشگاه ها ايجاد كرده است و علیرغم نبود بدهي مالياتي در پتروشيمي مشكلات بسياري برای این شرکت ايجاد شده است در صورتي كه با تدبير مي توان مشكلات را رفع كرد، نباید به جاي يافتن راه حل صورت مسئله را پاك کرد.

به گزارش ايسنا؛ در اين بازديد واحد ارتقاي سيستم كنترل واحدهاي بوتادين و پلي بوتادين پتروشیمی شازند افتتاح شد و استاندار در اقدامی نمادین در  محوطه شرکت پتروشیمی شازند اقدام به كاشت نهال كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: