• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2085-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

نظامدوست: قدردانی از شهدا زمینه ساز پیگیری اهداف آنهاست

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: قدردانی از شهدا زمینه ساز پیگیری اهداف آنهاست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدجعفر نظامدوست در آیین رونمایی از کتاب " پرواز از تپه های اوین" تالیف دکتر عبدالعلی ذوالانواری و میثم امانی که در سالن جلسات جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد، با اشاره به چاپ و انتشار 40 عنوان کتاب در سال جاری توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی استان، به اهمیت موضوع کتاب پرواز از تپه های اوین اشاره کرد و افزود: زندگی شهدا می تواند برای ما و فرزندان مان الگویی در حوزه سبک زندگی باشد.

وی با بیان اینکه شهید سید کاظم ذوالانواری که در این کتاب به زندگی او پرداخته شده است در خانواده ای متدین و مبارز به دنیا آمد و رشد کرد افزود: این شهید بزرگوار در دوران تحصیل خود یکی از دانشجویان سرآمد یکی از بهترین دانشگاه های کشور بود.

نظامدوست اظهار کرد: این شهید بزرگوار می توانست بهترین امکانات مادی زندگی را در اختیار داشته باشد اما موقعیتی که از آن برخوردار بود را رها کرد و برای استقرار نظام اسلامی و اسلام پای در راه گذاشت.

وی قدردانی از شهدا را زمینه ساز پیگیری اهداف آنها دانست و افزود: دکتر ذوالانواری نویسنده این کتاب نیز قبل از انقلاب جزو مبارزان بوده و در مسیر کمک به استقرار نظام اسلامی در کشور قدم برداشته است.

نظامدوست با مقایسه دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی اظهار کرد: در دوران قبل از انقلاب حرف از ارزش های دینی زدن بسیار مشکل و به نوعی ممنوع بود و کسانی که در راه تبیین و ترویج این ارزش ها، برپا داشتن نماز و ایجاد گفتمان اسلامی در دانشگاه ها فعالیت می کردند در معرض بسیاری از مخاطرات و تهدیدها قرار داشتند.

وی با بیان اینکه در سال 57 گروه های مختلف با رویکردهای ایدئولوژیک و سیاسی متنوع سعی در جذب دانشجویان به سمت تفکر و روش خود داشتند، افزود: در آنزمان دانشجویان انقلابی در راه هدایت دانشجویان در مسیر درست زحمات بسیاری را متحمل شدند.

نظامدوست اظهار کرد: تمامی این مجاهدت ها منجر به شکوفایی انقلاب اسلامی شد و امید است پاسدار این انقلاب که ثمره خون شهدای بسیاری است باشیم.

به گزارش ایسنا، دکتر رسولی عضو شورای انتشارات جهاد دانشگاهی استان مرکزی نیز در این جلسه ضمن پر اهمیت دانستن تاثیر کتب اجتماعی و تاریخی در سطوح ملی و فراملی اظهار کرد: خاطرات جمع آوری شده در کتب تاریخ شفاهی اسنادی مکتوب هستند که در تاریخ ثبت می شوند.

وی پیشنهاد کرد که کانون تاریخ شفاهی استان مرکزی در دانشگاه اراک ایجاد و ثبت و ضبط خاطرات افراد تاثیرگذار در حوزه های مختلف توسط این کانون انجام گیرد.

براساس این گزارش، در ادامه این مراسم کتاب "پرواز از تپه های اوین" رونمایی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: