• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2891-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

ناهماهنگی‌ دستگاه‌های اجرایی را رفع می کنم
تیم اقتصادی استان در خدمت تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه ناهماهنگی‌های موجود در بین دستگاه‌های اجرایی استان را رفع خواهم کرد، گفت: با هم‌افزایی، تلاش و همکاری تحقق صادرات یک و نیم میلیارد دلاری در سال 97 ممکن است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی استان مرکزی عنوان کرد: حضور در اتاق بازرگانی به منظور شنیدن مطالب و مشکلات است، گوش همگان از سخنرانی پر شده است و من را به عنوان پاسخگوی سوالات نبینید بلکه من و استانداری را در کنار خود ببینید.

وی با تاکید بر اینکه بیان گزارش و مباحث کاربردی راهکار را معین و مسیر را روشن می‌کند، گفت: رفتار دستگا‌ه‌های اجرایی در قبال یکدیگر نامناسب است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: با سخنرانی مشکلات رفع نمی‌شود بلکه باید با اشراف بر داشته‌ها و در نظر گرفتن اختیارات، روند حل مشکلات را در پیش گرفت و باید در این شرایط استان را دریابیم.

وی با تاکید بر اینکه کار کردن در شرایط کنونی کشور دشوار است، بیان کرد: در سال 96 تحقق صادرات یک میلیارد دلاری هدفی بود که به تحقق رسید البته برای سال آینده تحقق صادرات 1.5 میلیارد دلاری کار دشواری است که می‌توان با یافتن راهکارهای اجرایی و تلاش، هم‌افزایی اتاق، استانداری و دستگاه‌هایی اجرایی و مادر مشکلات را رفع کرد و صادرات را افزایش بخشید.

آقازاده سیاست سال 97 را جذب سرمایه‌گذار و تقویت صادرات دانست و گفت: قطعا با هماهنگی می‌توان این دو هدف را که به ایجاد شغل و افزایش تولید می‌انجامد محقق ساخت. نقش اتاق در این راستا بسیار پررنگ است و استانداری و تیم اقتصادی استان نیز تمام وقت و انرژی خود را بر مسائل اقتصادی متمرکز کرده است چراکه اگر اقتصاد توسعه یابد به صورت اتوماتیک باقی مسائل رفع می‌شود و نگاه عاقلانه این است که برای حل مشکلات کشور باید به سمت توسعه اقتصاد، رفع مشکلات معیشتی و اشتغال مردم حرکت کرد.

وی اظهار کرد: رفع ناهنماهنگی ها نتیجه کار را بهبود می بخشد سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بدانند که تیم اقتصادی استان در کنار آنهاست و حتی در صورت نیاز به جزئیات پروژه‌ها و طرح‌ها ورود می‌کند تا اگر ناهماهنگی وجود دارد رفع و با عوامل این ناهماهنگی برخورد و حتی حذف شود و قطعا با این هماهنگی بیش از 50 درصد مشکلات اقتصادی رفع خواهد شد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه امسال 360 میلیون دلار سرمایه وارد استان شده است که بخشی از آن شامل نیروگاه 400 مگاواتی برق خورشیدی با اعتبار هزار و 600 میلیارد تومان، نیروگاه سیکل ترکیبی و سرمایه‌گذاری رنو است و با این شرایط می‌توان حتی به سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری دست یافت افزود:  برای تحقق این امر نیز ناهماهنگی‌های موجود در استان را رفع خواهم کرد و در این راستا اتاق نیز باید هماهنگ باشد.

وی تاکید کرد: در بحث احیای اقتصاد استان به هر میزان که لازم باشد وقت خواهم گذاشت و اگر مدیری هماهنگ  نبود برخورد می‌کنم و به واسطه ارتباط مناسبی که با مسئولان ارشد کشور وجود دارد در صورت نیاز با آنان نیز ملاقات کرده یا به استان دعوت می شوند تا کار با سرعت پیش رود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: