• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2991-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی:

از تشکیل اتاق بازرگانی در شهرهای استان ممانعت شود

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی خواستار ممانعت از تشکیل اتاق بازرگانی در شهرهایی همچون ساوه شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، منوچهر توسطی در دیدار استاندار مرکزی با اعضای اتاق بازرگانی استان مرکزی اظهار کرد: بخش دولتی و خصوصی دو بال پرواز اقتصاد هستند که با هم‌افزایی می‌توان شاهد رفع مشکلات بود.

وی با اشاره به تلاش پاره‌ای از شهرستان‌های کشور جهت ایجاد اتاق بازرگانی، گفت: حدود 60 شهر کشور خواهان این اتاق هستند که ساوه در زمره این شهرها جای دارد که براساس قانون ناقص اتاق مبنی بر اینکه وجود 50 عضو امکان ایجاد اتاق بازرگانی را فراهم می کند باعث شده است که شهرهایی همچون ساوه خواهان این اتاق باشند.

توسطی تصریح کرد: اتاق فدرال اتریش در یکی از استان‌ها 140 هزار عضو دارد درصورتی اتاق بازرگانی استان مرکزی دارای 700 عضو است و حتی در امر نقدینگی نیز دارای مشکلاتی است، اما قطعا خدمات مورد نیاز ساوه را ارائه خواهیم کرد و نباید توقع ایجاد اتاق جداگانه وجود داشته باشد و با توجه به اینک اخیرا اتاق بازرگانی اراک به عنوان اتاق بازرگانی استان مرکزی ثبت شده است باید توسعه یابد و از تلاش جهت فعالیت اتاق ساوه ممانعت شود.

ضرورت حضور جنگنده نماینده اتاق در هیات‌های حل اختلاف

به گزارش ایسنا، در این نشست سرپرست معاونت اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی با تاکید بر تعریف سازوکار جهت حل مسائل قابل رفع و امکانپذیر در سطح استان خواستار تعامل بیشتر اتاق با تیم اقتصادی استان شد.

سعید فرخی با اشاره به اینکه شورای گفت‌وگو محلی برای شناسایی موانع در مسیر کسب‌وکار است، اما نباید با کارگروه رفع موانع تولید اشتباه گرفته شود، عنوان کرد: انتظار بر این است که نماینده اتاق بازرگانی در هیات‌های حل اختلاف حضور جدی و جنگنده داشته باشد.

وی اضافه کرد: سازوکار کمیته مشترک امور بین‌الملل ذیل شورای گفت‌وگو تعریف می شود و در اولین فرصت پیش خواهیم رفت و با همکاری می‌توان صادرات 1.5 میلیارد دلاری را برای سال آینده محقق ساخت.

قول صادرات 1.5 میلیارد دلاری 97 را می‌دهیم

در این نشست نایب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی با اشاره به بهره‌برداری از ساختمان جدید اتاق در 30 بهمن سال 97، گفت: مرکز استارت‌آپ در اتاق فعال شده است، شرکت عمران و سازندگی استان نیمه اول خردادماه سال آتی رسما تاسیس می‌شود، همچنین کمیسیون آموزش اتاق متشکل از روسای مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی و مراکز علمی برای جلوگیری از موازی‌کاری و تجمیع پتانسیل‌ها سیاست‌گذاری آموزشی را دنبال خواهند کرد.

حمید‌ مهدی‌نیا توانمندسازی و تقویت تشکل ها توسط کمیسیون تشکل‌های اقتصادی را بخش دیگری از اقدامات انجام شده توسط اتاق دانست و افزود: کمیسیون در ابتدا عضوگیری، ارائه پروانه و تهیه برنامه را دارد، تاکنون 7 تشکل اتاق اراک پروانه دریافت کردند و تلاش بر این است که تا پایان دوره به 200 تشکل افزایش یابد.

وی اضافه کرد: امسال صادرات استان به یک میلیارد دلار رسید و می‌توان قول صادرات 1.5 میلیارد دلاری برای سال 97 داد.

قول تحقق 1.5 میلیارد دلار صادرات را نمی‌دهیم

به گزارش ایسنا، خزانه دار و رئیس کمیسیون بین‌الملل اتاق بازرگانی استان مرکزی بیان کرد: من قول تحقق صادرات 1.5 میلیارد دلاری را شرایط کنونی صنعت نمی دهم و همین که صنایع سرپا بمانند کار بزرگی انجام خواهد شد.

دکتر مجید ایزدی تصریح کرد: شرایط خوبی در کشور حاکم نیست و فعالیت‌ها مدام تحت‌الشعاع مسائل سیاسی است و باید دولتی‌ها بخش خصوصی را حمایت کنند و اگر حمایت نمی‌کنند حداقل دست بخش خصوصی برای فعالیت را باز بگذارند.

در این نشست روسای کمیسیون آب، کشاورزی، صنعت دام و طیور، معدن و تعدادی از اعضای اتاق به ارائه نظرات، نقدها و پیشنهادات خود پرداختند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: