• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2385-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

پویایی اسفندماه حوزه نمایش با برگزاری جشنواره صحنه

دبیر هشتمین جشنواره استانی نمایش‌های کوتاه صحنه گفت: در سراسر کشور در اسفند‌ماه رکودی بخش نمایش را در برمی‌گیرد، اما جشنواره صحنه یک پویایی به این بخش در استان بخشیده است .

خلیل خسروبیگی در حاشیه برگزاری جشنواره صحنه به خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: هشتمین جشنواره تئاتر صحنه به همت حوزه هنری برگزار شد، در این دوره ما میزبان ۱۶ گروه نمایشی هستیم که چهار نمایش در بخش خیابانی، دو نمایش بخش جنبی و ۱۰ نمایش در بخش صحنه‌ای در روزهای ۱۶ تا ۱۸ اسفند‌ماه به اجرای نمایش می‌پردازند .

وی افزود: امروز با حضور داوران مراسم اختتامیه برگزار خواهد شد، اولویت موضوع این جشنواره خانواده ایرانی اسلامی و موضوع دفاع مقدس است .

خسروبیگی با بیان اینکه در اجرای گروه‌های جنبی، نمایش برگزیده جشنواره دانش‌آموزی شرکت دارد، افزود: یکی از اهداف این جشنواره شناسایی و جذب هنرمندان جوان است، این جشنواره زمینه لازم برای تبادل و کسب تجربه به طریق آزمون و خطا را برای هنرمندان مهیا می‌کند، در این راستا اکثر شرکت‌کنندگان این جشنواره در دوره های پیشین، اکنون افراد تاثیر‌گذار حوزه هنرهای نمایشی استان هستند .

  وی بیان کرد: خوشبختانه هرساله در خصوص جشنواره آسیب‌شناسی انجام می‌شود تا نقاط ضعف آن کاهش یابد. همچنین حوزه هنری هر ساله با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و دعوت از اساتید برجسته کشوری سعی دارد در کنار برگزاری این جشنواره، ارتقا عملی و علمی هنرمندان این حوزه را نیز مورد توجه قرار دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: