• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-5492-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

ابتکار در جمع خبرنگاران:

در 9 ماهه سال جاری 44 درصد مشاغل ایجاد شده در کشور مربوط به زنان بوده است

معاون رییس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: در 9 ماهه نخست سال جاری 44 درصد مشاغل ایجاد شده در کشور مربوط به زنان بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، معصومه ابتکار در جریان سفر به استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از اورژانس اجتماعی اراک افزود: این مرکز فعالیتی بسیار ارزنده و ظرفیتی برای کمک رسانی به مردم است.

وی با تاکید بر لزوم گسترش این مرکز و حمایت دولت از این امر افزود: نکته مهم اینجاست که فعالیت ها و خدمات این مرکز باید به مردم اطلاع رسانی شود و هرجا که انسان آزاری صورت می گیرد یا احتمال وقوع حادثه ای همچون خودکشی وجود دارد باید از طریق 123 به این مرکز اطلاع داده شود.

ابتکار با بیان اینکه این مرکز ظرفیت هایی برای ارائه مشاوره در حوزه های مختلف دارد و باید در راستای توسعه خدمات آن اقدام شود، به مهمترین اقدامات دولت در حوزه بانوان اشاره کرد و افزود: مهمترین کار پیش رو توجه به اشتغال زنان و توان افزایی آنان برای تصدی مشاغل مختلف بر مبنای تحصیلات و علایق است و در این راستا آموزش های لازم از طریق مراکز فنی و حرفه ای و بخش خصوصی ارائه می شود.

وی با تاکید بر توجه خاص به زنان سرپرست خانوار گفت: این قشر به صورت ویژه مورد حمایت معاونت امور بانوان هستند و در همین راستا ستادی فعال شده و مشکلات معیشتی و نیازهای این قشر مورد توجه قرار گرفته است اما اشتغال به صورت ویژه مورد توجه است.

ابتکار افزود: در سال های 95 و 96 مجموعا درصد قابل توجهی از مشاغل ایجاد شده مربوط به بانوان بوده است البته زنان تحصیلکرده بیکار کشور دو تا سه برابر بیشتر از مردان هستند که باید برای کاهش این آمار تلاش شود.

به گفته وی، در 9 ماهه نخست سال جاری 44 درصد مشاغل ایجاد در کشور مربوط به زنان بوده است و همچنین از طریق بانک مهر ایران وام های قرض الحسنه برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده است. ارائه تسهیلات اشتغال پایدار و فراگیر نیز برای زنان سرپرست خانوار به صورت ویژه مورد توجه است و حتی معاونت امور بانوان عضور کارگروه اشتغال پایدار است و برای اشتغال فراگیر نیز پیش بینی های لازم صورت گرفته است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: