• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-2887-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار عنوان کرد:

سال 97، سال پیگیری مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان استان مرکزی

استاندار مرکزی گفت: در سال آتی به منظور رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان به صورت ماهانه جلسات برگزار و طرح موضوعات و تصمیم‌گیری انجام می‌شود.   

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در بازدید از سایت اصلی پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان ‌می‌توانند فرصت بیشتری برای ارائه ایده، ثبت اختراغ و رفع نیاز صنعتی و کشاورزی در استان و کشور داشته باشند.

وی با بیان اینکه سایت اصلی 11 هکتار است و باید به گونه ای عمل شود که با ورود به آن فضای علمی و فناورانه را شاهد بود، افزود: آنچه مهم است این است که در کنار پارک علم و فناوری بنیاد ملی نخبگان به عنوان دو بال دانش‌بنیان نیز مستقر شود و به دلیل سنخیت کاری این دو نهاد علمی می‌توان نتایج و بهره‌وری بیشتری را شاهد بود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: برخی ناهماهنگی های موجود بین شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک و دستگاه‌های اجرایی استان و حتی خارج از استان روند کار را با کندی مواجه کرده است و لازم است که در سال آتی جلسات منظم با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و مسئولان مرتبط به صورت هر ماهه برگزار و روند طرح چالش‌ها و رفع مشکلات با حضور معاون اقتصادی استاندار مرکزی پیگیری شود، همچنین با ایجاد هماهنگی روند معرفی شرکت‌های استان به خارج از استان نیز انجام شود.

وی با تاکید بر تامین امنیت خاطر جهت انجام اقدامات بیشتر برای شرکت‌ها بیان کرد: با هم‌افزایی و هماهنگی مناسب می توان کار علمی را در استان توسعه بخشید و اگر حمایت همه‌جانبه با حضور دانشگا‌ه‌های استان انجام شود قطعا نتایج بهتری دریافت خواهد شد.

آقازاده در خصوص تامین نیاز مالی پارک عنوان کرد: 1.5 میلیارد تومان در سفر هیات دولت به استان مرکزی به منظور توسعه پارک علم و فناوری استان در نظر گرفته شد که با توجه به استانی شدن برخی طرح‌های ملی می‌توان نگاه ویژه‌ای به پارک برای سال 97 داشت. البته در خصوص موضوع تامین نیاز مالی فروردین ماه سال آتی تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه در بحث فن‌بازار و شرکت‌ شهرک‌های صنعتی و تامین محصولات مورد نیاز کارخانجات استان می‌توان از توان شرکت‌های دانش‌بنیان بهره‌مند شد و اگر ارتباط با صنایع و شرکت‌ها شکل گیرد علاوه بر توسعه صنایع استان بازار شرکت‌های دانش‌بنیان نیز به راحتی تامین می‌شود و حتی می‌توان بازار دیگر استان‌ها را نیز در اختیار گرفت.

استاندار مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی در زمینه تولید ثروت نقش مهمی دارد، اما استفاده و بهره‌گیری از این سرمایه و ثروت باید به درستی انجام شود و باید عقب‌افتادگی‌های این حوزه نیز جبران شود چراکه با کاهش این فاصله می‌توان اهداف را محقق ساخت، باید در این راستا از ظرفیت پارک و بنیاد نخبگان استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری استان مرکزی و شرکت شهرک‌های استان منعقد شد.

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه استفاده از توانایی‌های علمی و توسعه همکاری آموزشی تحقیقاتی و فناوری در جهت استمرار ارتباط سازمان یافته بین نخبگان، فن‌آوران و شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع استان بویژه صنایع کوچک و متوسط به منظور تولید ثروت و برطرف کردن نیازهای متقابل و حفظ، پایدارسازی و ارتقای بهره‌وری صنایع است که برای مدت یک سال به امضا رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: