• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-12084-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

محلات دو میلیون و 700 هزار گلدان گل بهاری به بازار نوروز عرضه کرد

مدیر جهاد کشاورزی محلات با بیان اینکه گل های بهاره امسال در سطح حدود 10 هکتار فضای گلخانه ای محلات تولید شده، افزود: امسال دو میلیون و 700 هزار گلدان گل بهاری از محلات در بازار نوروزی عرضه شده است.

عبدالله محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: از آنجاکه شهرستان محلات دومین تولید کننده گل و گیاه کشور بوده و 900 هکتار زمین زیر کشت گل و گیاه دارد هرساله با نزدیک شدن به ایام پایانی سال  بازار تولید گل و گیاه در این شهرستان رونق خاصی گرفته و از سراسر کشور برای خرید گل و گیاه به محلات سفر می کنند .

وی در ادامه بیان کرد: از دیرباز گل سینره بعنوان گل سفره هفت سین شناخته شده و در محلات این گل تولید می شده ولی هم اکنون علاوه بر سینره گل های سنبل، لاله و پامچال نیز در این فصل پرفروش هستند و در سال های اخیر جزو محصولات تولیدکنندگان در ایام پایانی سال قرار گرفته اند.

محمودی با اشاره به میزان تولید گل های نوروزی در محلات گفت: دو میلیون و 700 هزار گلدان گل بهاری از محلات در بازار نوروزی عرضه شده و علاوه براین محصولات تولید سبزه نوروزی نیز بصورت انبوه و گسترده توسط گلخانه داران و حتی خانواده های شهری و روستایی این شهرستان انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: گلکاران شهرستان محلات در سال گذشته دو میلیون و یکصد هزار گلدان تولید کرده اند، که بر این اساس در سال 96 با رشد 30 درصدی در تولید این محصول مواجه بوده ایم.

مدیر جهاد کشاورزی محلات همچنین گفت: از این تعداد یک میلیون گلدان گل همیشه بهار، 600 هزار گلدان از گونه مشتری پسند گل سینره، 600 هزار گلدان پامچال، 200 هزار گلدان سنبل، 100 هزار گلدان لاله و 200 هزار شب بو امسال برای تزئین سفره های هفت سین در گلخانه های محلات تولید و به بازار نوروزی کشور عرضه می شود.

وی  از کشت انواع گل سینره، لاله و سنبل به صورت پراکنده در گلخانه های  محلات خبر داد و افزود:  گل های بهاره امسال در سطح حدود 10 هکتار فضای گلخانه ای محلات تولید شده است و هر سال با توجه به اقبال عمومی به این نوع گل ها سطح زیر کشت آنها سال به سال افزایش پیدا کرده است.

محمودی در خاتمه به تولید و عرضه ماهی قرمز به صورت انبوه درشهرستان اشاره کرده و از استقبال خریداران از محصولات یان شهرستان خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: