• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-6292-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی خواستار برگزاری هرچه پررنگ تر و معنوی تر کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان شد

استاندار مرکزی گفت: به هر میزان کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان، پررنگتر و معنوی‌تر برگزار شود، یاد و نام شهدا در تاریخ استان پررنگتر خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی، با اشاره به اینکه نام کنگره‌ای که در سال آینده در استان برگزار می‌شود، برگرفته از بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی و نقش امام راحل در دفاع مقدس است، افزود: این کنگره در آذرماه سال ۹۷ برگزار خواهد شد، امیدواریم در ۹ ماه باقیمانده، برنامه‌ریزی‌های مطلوبی در این خصوص انجام شود و در همین راستا برگزاری کارگروه‌های تخصصی‌تر با افراد تاثیرگذار‌تر، سبب می‌شود که موضوعات این کنگره به صورت مهندسی بررسی شوند و  به یک پختگی برسند .

وی تصریح کرد: لازم است یک یا دو جلسه با حضور شورای اداری و همچنین مدعوینی از تهران برگزار شود، چراکه به هر میزان این کنگره پررنگ‌تر و معنوی‌تر برگزار شود، یاد و نام شهدای استان نیز در تاریخ سیاسی، مذهبی و معنوی پررنگ‌تر خواهد شد .

آقازاده با پیشنهاد اینکه جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با جلسات کنگره مشترک باشد، ادامه داد: در ارتباط با تامین منابع برگزاری کنگره بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید بایستی از تجارب استان‌های دیگر بهره‌ برد و در جلسات بعدی به یک جمع‌بندی برسیم تا بتوانیم میزان دقیق هزینه‌کردهای برگزاری این کنگره را مشخص کنیم .

وی افزود: از محل تامین اعتبارات یا از ماده 86 قانون می‌توان بخشی از اعتبارات فرهنگی دستگاه‌ها را برای این منظور جمع‌آوری کرد، برخی از مجتمع‌های صنفی نیز با وجود اینکه شرایط چندان مساعد نیست، اما می‌توانند در این خصوص ما را یاری رسانند .

آقازاده بیان کرد: لازم است در جلسات پشتیبانی مکانیزم برگزاری کنگره بررسی شود و بر اساس مکانیزم مطرح شده و ساختار کنگره در خصوص تامین منابع مالی آن چاره‌اندیشی کرد .

به  گزارش ایسنا، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مرکزی نیز در این جلسه گفت: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان کمیته تامین منابع مالی این کنگره انتخاب شده است، در همین راستا باید فعالیت‌های این کنگره مشخص شود تا بر اساس نوع فعالیت، تامین اعتبار شود، به عنوان مثال شهرداری‌ها می‌توانند در ساخت تندیس‌ها و تامین مالی این امر سهم بسزایی داشته باشند .

رقیه یادگاری بیان کرد: به هر حال نوع فعالیت با نوع اعتبار متفاوت است و از روش‌های مختلفی می‌توان در این خصوص تامین اعتبار را انجام داد .

وی ادامه داد: ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی هر ارگانی می‌تواند به این امر اختصاص یابد، اما تقریبا هیچ ارگانی در استان بودجه فرهنگی ندارد، لذا به منظور تامین اعتبار این کنگره با استان‌های مانند آذربایجان غربی رایزنی‌های انجام شده تا راهکارهای مختلف برای تامین بودجه آن احصا شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: