• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

بومی سازی ساخت جرثقیل تخلیه غلات از کشتی در ماشین سازی اراک

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک گفت: صنعتگران این شرکت توانستند در همکاری با شرکت آلمانی نایرو، جرثقیل تخلیه غلات از داخل کشتی را بومی سازی کرده و روانه بنادر کشور کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از ماشین سازی اراک، جعفر صفری در اینباره گفت: برای تخلیه غلات از داخل کشتی سالهاست که از ماشین آلات و تجهیزات خارجی استفاده می شود اما به تازگی صنعتگران ماشین سازی اراک توانستند در همکاری با شرکت آلمانی نایرو جرثقیل‌های مکنده غلات را در این مجموعه عظیم صنعتی تولید و روانه بنادر کشور کنند.

وی با اعلام اینکه ارزش این قرارداد 17 میلیون یورو است گفت: ساخت هشت دستگاه از این جرثقیل ها یک سال است که در این شرکت آغاز شده و تاکنون دو دستگاه در بندر چابهار نصب شده است.

وی افزود: پیمانکار اصلی قرارداد شرکت "نایرو" آلمان است و پس از بازدید مسئولان این شرکت آلمانی از تجهیزات، توانمندی ها و پتانسیل های مجموعه ماشین سازی اراک، کار ساخت آنها به ماشین سازی واگذار شده است.

مهندس صفری تصریح کرد: با توجه به توانمندیهای این مجموعه بزرگ صنعتی که مسئولین شرکت آلمانی نایرو نیز به آن اذعان داشتند، ساخت این سامانه در قراردادهای بعدی به ماشین سازی اراک سپرده خواهد شد و احتمال اجرای این پروژه در سایر کشورها از جمله کشور سوریه نیز وجود دارد.

به گفته وی، ظرفیت ساخت سالانه 20 دستگاه از این جرثقیل ها در ماشین سازی اراک وجود و حدود 550 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در اجرای این پروژه مشغول به کار هستند.

شرکت دانش بنیان و مادر تخصصی ماشین سازی اراک یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدکننده تجهیزات عظیم انرژی و سازه ای است و در زمینه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله های فلزی، انواع پل، دکلها و شیرهای سرچاهی و تجهیزات تخصصی و بسیاری از بخشهای دیگر فعالیت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: