• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-6792-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

در سال 96 با رشد 30 درصدی صادرات روبرو بوده ایم

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی در سال 96 با رشد 30 درصدی صادرات روبرو بوده و نرخ بیکاری در این استان کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در شورای اداری شهرستان محلات وکه با موضوع تکریم و معارفه فرماندار این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت مقام شهدا و تکریم روز شهدا گفت: اگر عملکرد دولت تدبیر و امید را در حوزه شعار سال 96 بررسی کنیم شاهد موفقیت ها، خدمات و دستاوردهای بسیار خوبی هستیم. این یک موفقیت در راستای فرمان مقام معظم رهبری است و دولت توانست در سالی که از نظر تحریم و تهدید خوب نبود همچنان رشد اقتصادی داشته باشد .

استاندار مرکزی با اشاره به کنترل نرخ افزایش تورم گفت : با راهبری مقام معظم رهبری و باور و توان مردم، دولت به موفقیت هایی دست یافته است.  دولت توانست نرخ افزایش تورم را کنترل کرده و پس از دولت یازدهم در زمینه اشتغال یک رکورد را ثبت کند و همچنین همگام با نظرات مقام معظم رهبری با تلاش دولت و دولت مردان با توجه به آمارهای مقدماتی در سال 96 شاهد پیشرفت های مد نظر رهبری بوده ایم .

وی در ادامه به پیشرفت های استان مرکزی در سال 96 اشاره کرد و افزود : در استان مرکزی نیز در همین راستا تلاش شد و با رشد 30 درصدی صادرات غیر نفتی به عدد یک میلیارد دلاری رسیده ایم و با تلاش مردم، تولید کنندگان و کارافرینان، استان مرکزی جزو سه استان اول کشور  در نرخ بیکاری بوده است .

آقازاده در خصوص برنامه های سال 97 نیز گفت: در سال 97 نیز بر اساس شعار سال مسئولیت داریم در تحقق منویات رهبری حرکت کنیم و این آمادگی در استان وجود دارد تا با یک شتاب بیشتر و مناسبتر نرخ رشد اقتصادی را چند پله بالاتر ببریم و امیدواریم نرخ بیکاری نیز پایین تر آید .

وی همچنین افزود: در حال حاضر در زمینه صادرات در حال تجریه یک رشد 30 درصدی هستیم و با وجود استعدادهای استان به دنبال دسترسی به صادرات بیش از یک میلیارد دلار هستیم .

استاندار مرکزی در ادامه گفت: در پنج ماه گذشته بیش از پنج بار به این شهرستان سفر کردم و این مهم نشان دهنده پتانسیل این شهرستان برای رشد اقتصادی و اشتغال است .

وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی استان در محلات بیان کرد: مشکلات تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در بخش گل و سنگ، و بحث دامداری ها و مرغ داری ها و ماهیان زینتی  در این جلسه مطرح شد که باید به آن توجه کرد و امیدواریم این تلاش ها و توجه ها مشکلات درون استانی که باعث ایجاد مشکلات شده را حل و فصل کنیم .

بالاترین مقام اجرایی استان گفت: برخی ادارات با دیدگاه های متنوع با مسائل برخورد می کنند که این مورد ایجاد مانع و مشکل کرده که پیگیر حل و فصل آن هستیم و تلاش می کنیم یک هماهنگی و انسجام در دستگاه های دولتی در زمیته تولید و اقتصاد را شاهد باشیم. برخی مشکلات نیز که به وزارتخانه ها برمی گردد با اختیارات استانداری و پیگیری های خود مردم حل و فصل خواهد شد .

وی با اشاره پتانسیل های محلات گفت: محلات قطب تاریخی این منطقه از استان است باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد و در زمینه گل، سنگ و گردشگری با برخورداری از پدیده هایی که نه تنها در دیگر نقاط استان بلکه در بسیاری از استانها وجود ندارد می تواند به رشد اقتصادی استان کمک کند و موجب پیروزی های اقتصادی شود.

استاندار مرکزی ضمن گلایه از سرپرست فرمانداری محلات بدلیل جابجایی بدون هماهنگی به معرفی قمری فرماندار جدید محلات پرداخت و گفت : اینگونه جابجایی ها لازمه کار مسئولین است. آقای قمری بیش از دودهه در وزارت کشور بوده و هم اکنون نیز مدیر کل استانهای سیاسی امنیتی وزارت کشور است و خود مسئول انتخاب و تایید فرمانداران است که وزارت کشور با این امر مخالف بود و وزارت کشور به علت مسئولیت ایشان در وزارت کشور مخالفت شدید بود و علت زمان  بر بودن انتخاب فرماندار محلات همین  موضوع بود .

آقا زاده در خاتمه خاطر نشان کرد: فرماندار با کمک مسئولین به دنبال تعامل هر چه بهتر و پویائی اقتصادی شهرستان است و امیدوارم همه دستگاه های اجرایی تعامل خوبی با وی در جهت پیشبرد اهداف نظام داشته ‌باشند .

در ادامه جلسه حجت الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات نیز گفت : امروز مسئولیت یک نعمت و توفیق الهی و فرصتی برای خدمت به مردم است .

وی با اشاره به روایتی از امام حسین (ع) افزود: برطرف کردن نیاز مردم از نعمت های بزرگ الهی است مبادا از برآورده کردن خواسته های مردم خسته و ملول شوید زیرا در این صورت خداوند مسئولیت را به شخص دیگری واگذار خواهد کرد .

در خاتمه اين مراسم ضمن تکریم خدمات کردی، حسن قمری به عنوان فرماندار جدید محلات معارفه شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: