• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2085-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان خبر داد:

بازدید 808 هزار گردشگر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از بازدید 808 هزار گردشگر از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدمحمد حسینی در جمع خبرنگاران گفت: با همت و همکاری تمامی اعضای ستاد خدمات سفر در نوروز ۹۷ جمعا ۵۳۶۴۰۱ نفر در استان مرکزی اقامت داشته اند که از این تعداد حدود 23 هزار نفر در هتل و مسافرخانه های استان اسکان داشته اند. همچنین میزان اقامت در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش استان نیز 25 هزار نفر بوده و باقی گردشگران در کمپ های موقت و چادر اقامت داشته اند.

وی افزود: در مجموع بازرسین اداره کل میراث فرهنگی استان مرکزی ۱۶۹ بازدید مشترک از مراکز اقامتی، رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت به عمل آورده اند که این امر موجب بالاتر رفتن کیفیت خدمات دهی و رضایت بیش از پیش گردشگران شد به گونه ای که در طول ایام نوروز ۹۷ هیچ شکایتی در خصوص خدمات گردشگری استان به ثبت نرسیده است.

او در پایان گفت: در سال ۹۷ تعداد بازدید گردشگران از موزه های استان به رقم 11098 بازدید در ایام نوروز رسیده در حالی که سال گذشته این عدد 7120 نفر ثبت شد. افزایش بازدید از موزه ها بیش از 50 درصد بوده که این رقم نشانگر تاثیر آگاه سازی و تبلیغ آثار موزه های استان در طول سال و ترغیب گردشگران به بازدید از آثار شاخص استانی است.

حسینی خاطرنشان کرد: در نوروز ۹۷ و در مبادی اصلی مواصلاتی استان تعداد 13 میلیون و 247 هزار تردد خودرویی به ثبت رسیده که این آمار نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 7.8 درصد رشد داشته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: