• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-1584-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کریمی عنوان کرد:

کاهش 6 درصدی تصادفات جاده‌ای استان مرکزی
ضرورت توجه ویژه به محورهای مواصلاتی استان

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: تصادفات جاده‌ای استان مرکزی در ایام نوروز 6 درصد کاهش یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر علی اکبر کریمی در بازدید نوروزی خود از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بواسطه اقدامات انجام شده خوشبختانه شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای در استان هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در حوزه تصادفات جاده‌ای در استان کاهش 6 درصدی و در حوزه تلفات کاهش 45 درصدی حاصل شده است، گفت: در مجموع به نظر می‌رسد که عملکرد نوروزی استان در این حوزه قابل قبول است و ادارات و سازمان های مرتبط در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی موفق عمل کرده‌اند.

کریمی تصریح کرد: خدمات این ادارات باعث افزایش سطح رضایتمندی و کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای شده است و البته با توجه به اینکه بخشی از سفرها هنوز تا پایان هفته ادامه دارد امید است گزارش مناسبی را دریافت کنیم.

وی در خصوص وضعیت محورهای مواصلاتی استان بیان کرد: براساس گزارش اداره کل راهداری 26 دوربین پایش تخلفات و 23 دوربین برای پایش تردد و ترافیک جاده‌ای در استان وجود دارد که ظرفیتی خوب، اما ناکافی است و خوشبختانه نصب 36 دوربین دیگر در سطح محورها و جاده‌های استان مرکزی در سال جاری انجام خواهد شد که قطعا افزایش این دوربین‌ها باعث کاهش سرعت و تصادفات و تلفات جاده‌ای می‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان با تاکید بر اینکه افزایش تعداد دوربین‌های کنترل سرعت و تردد و تخلف و مکانیزه بودن پایش‌های جاده‌ای کاهش حوادث و سهولت در خدمات‌رسانی بواسطه این دوربین‌ها را میسر می‌کند و باید توجه ویژه‌ای به این مهم شود، افزود: مجموع ترافیک عبوری استان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است و استان مرکزی جزو استان‌های اول کشور در امر تردد و حجم عبور خودروهاست که این امر خود فعالیت ادارات مرتبط را دوچندان می‌کند.

وی افزود: موقعیت ممتاز استان برای ترانزیت و عبور خودروها نشان از آن دارد که باید کار بیشتری در امر بهبود وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی استان انجام گیرد و از طرفی باید اقدامات بیشتری در جهت بهسازی جاده‌ها و بهبود و ساماندهی تجهیزات نصب شده در محورها اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، کریمی امروز از اورژانس استان مرکزی، دانشگاه علوم پزشکی اراک، فرماندهی نیروی انتظامی و پلیس راه استان، صداوسیما، راه آهن استان مرکزی و شهرداری اراک نیز بازدید کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: