• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-291-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

در سال 96 انجام شد:

تولید بیش از 6.5 میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه شازند

در سال 96 بیش از شش و نیم میلیارد کیلووات ساعت تولید خالص در نیروگاه حرارتی شازند انجام شد.

حمید بادرستانی مدیرعامل نیروگاه شازند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: این نیروگاه تقریبا نزدیک به سه درصد از برق مورد نیاز کشور را تامین می کند.

وی با بیان اینکه یک واحد از 4 واحد این نیروگاه فعلا در حال اورهال است افزود: اورهال این واحد تا دو هفته آینده به پایان می رسد تا برای پیک تابستان آماده تولید شود.

وی همچنین اظهار کرد: این نیروگاه طی 5 سال اخیر از گاز به عنوان سوخت مصرفی استنفاده کرده و در سال گذشته نیز نزدیک به 100 درصد سوخت مصرفی این نیروگاه گاز بوده است. در سال 96 استفاده از مازوت به میزان کمتر از یک درصد و آنهم زمانی انجام شده که در تامین گاز وقفه ای ایجاد شده و در این شرایط برای جلوگیری از به خطر افتادن پایداری واحدها مجبور به استفاده از مازوت شدیم.

گفتنی است، نيروگاه حرارتي شازند در زمینی به مساحت 240 (دویست و چهل ) هکتار در كيلومتر 15جاده اراك – بروجرد، محور فرعي ازنا و در شرق پالایشگاه شازند در مجاورت راه آهن سراسری تهران- جنوب واقع شده است و برق تولیدی آن از طریق پست230 کیلو ولت نیروگاه که توسط شرکت سهامی برق منطقه ای باختر احداث شده به شبکه سراسری انتقال داده می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: