• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-391-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دری نجف آبادی:

تولید برای کشور عزت می آورد/سهل‌انگاری در استفاده از فرصت‌ها خسارت‌زاست

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بر ضرورت حمایت از تولید داخلی تاکید و اظهار کرد: تولید، عزت و اشتغال را برای کشور به همراه دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در اولین جلسه شورای اداری سال 97 رمز موفقیت هر ملت و جمعیت را در اراده و خواست آنها دانست و گفت: افراد با عزم و اراده بزرگترین تحولات را ایجاد می‌کنند و امام خمینی‌(ره) از جمله انسان‌های با اراده بود که تحول بزرگی در جهان ایجاد کرد.

وی سال 97 را فرصت جدیدی برای کشور دانست و با تاکید بر اینکه هرگونه سهل‌انگاری در استفاده از این فرصت حاصله خساراتی را به دنبال خواهد داشت، افزود: مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و ... در کشور وجود دارد اما در حوزه اقتصادی باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را در نظر داشت این رهنمودها خط مشی را نشان داده است و در کنار این مسیر مشخص شده باید توجه مسئولان بیش از هر زمانی به مسائل متمرکز شود.

امام جمعه اراک با بیان اینکه مردم انتظار دارند که جایگاه نظام به سطح قابل قبولی برسد، تصریح کرد: کشور با مشکلاتی همچون کمبود منابع آب، کاهش فروش نفت، تهدیدهای غربی‌ها، اسرائیل و آل‌سعود و حوادث منطقه مواجه است اما باید نسبت به آن هوشیار بود و با توجه به مجموعه ظرفیت‌های موجود در کشور با عزم و اراده و همفکری و مسئولیت‌پذیری پیش رفت تا در پایان سال 97 کارنامه ای موفق و نمره‌ای بالا کسب شود.

دری‌نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه با رشد اقتصادی 5 درصدی نمی‌توان کار بزرگی در کشور به انجام رساند، گفت: اگر طبق سیاست‌گذاری‌ها و با تمرکز بر رشد 8 درصدی پیش برویم به نقاط مناسبی دست خواهیم یافت و این رشد کشور را قدرتمند خواهد ساخت اما گاها به دلیل سهل‌انگاری ظرفیت‌ها از دست می رود در صورتی که باید اساس کار را بر برنامه‌ریزی دقیق، ترویج فرهنگ کار و تولید، عزم و حمایت از کارآفرینان و مقابله با کالای غیرضروری و قاچاق گذاشت و امور را پیش برد.

عنوان کرد: همه ارکان و مسئولان کشور حتی شهرداری‌ها و شوراهای شهر و روستا باید با اخذ تصمیمات حکیمانه و صرف درست هزینه‌ها کیفیت حداکثری در اقدامات را دنبال کنند و از سوی دیگر همگان باید نسبت به مصرف انرژی و بهره‌وری نیروی انسانی نگاه درستی داشته باشند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: