• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-591-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

در استان مرکزی؛

1822 کیلوگرم فرآورده خام دامی در طرح تشدید نظارت نوروزی معدوم شد

مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: هزار و 822 کیلوگرم فراورده خام دامی در قالب طرح تشدید نظارت نوروزی بر واحدهای تولید و عرضه فرآورده های خام دامی کشف و معدوم شد .

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان مرکزی، دکتر محسن شانقی افزود: طرح تشدید نظارت‌های نوروزی از 25 اسفند سال گذشته تا 14 فروردین‌ سال جاری در این استان اجرا و در این طرح تعداد 4 هزار و 237 مورد بازدید و بازرسی از مراکز و اماکن تولید، بسته بندی، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی توسط بازرسان دامپزشکی استان انجام شد .

وی ادامه داد: در این طرح 27 واحد از مراکز متخلف شناسایی شد که از این تعداد 2 واحد تعطیل، 16 واحد به تعزیرات حکومتی و 9 واحد به دادگاه مواد غذایی معرفی شدند .

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با یادآوری فعالیت 64 تیم ثابت و سیار از بازرسان بهداشتی واحد نظارت دامپزشکی استان در این طرح افزود: در این طرح 2 هزار و 200 مرکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی تحت نظارت این اداره کل در سطح استان مورد بازرسی و نظارت قرار گرفتند .

شانقی سرکشی و نظارت بر بازارهای محلی، کشتارگاه‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، مراکز تولید، بسته بندی، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌های درون‌شهری و بین‌راهی را از جمله فعالیت های بازرسان دامپزشکی استان در طرح تشدید نظارت نوروزی این اداره کل عنوان کرد و گفت: در این طرح 69 مورد نمونه برداری نیز از این مراکز انجام شد .

وی از مردم خواست با توجه به اهمیت بهداشت در فراورده‌های دامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق تماس با سامانه اطلاع‌ رسانی 1512 به اداره ‌کل دامپزشکی اطلاع دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: