• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2285-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رشد 52 درصدی بازدید گردشگران نوروزی از موزه های استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از رشد 52 درصدی بازدید گردشگران نوروزی از موزه های استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، سیدمحمد حسینی با اعلام این خبر گفت: موزه های استان در ایام نوروز 97 با استقبال بی نظیر گردشگران مواجه شدند و تعداد ۱۱۰۹۸ بازدید از ۸ موزه استان در این ایام به ثبت رسید. این رقم در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته 52 درصد رشد داشته که این موضوع نویدبخش اقبال عمومی گردشگران و مردم استان نسبت به موزه ها و به فراخور آن فرهنگ بومی خود است.

وی افزود: در همین راستا بازدید گردشگران خارجی در نوروز سال گذشته از موزه های استان ۱۰ نفر بوده که این رقم در نوروز ۹۷ به ۳۱۷ نفر رسیده و به عبارتی 30 برابر شده است. این روند رو به رشد در جذب گردشگران و تشویق آنها به  بازدید از موزه ها خود مهم ترین روش تبلیغ برای جذب گردشگران به شمار می رود چرا که بازگو شدن خاطره خوش از هر سفر دیگران را به تجربه آن سفر ترغیب می کند.

اواظهار کرد: 8 موزه سطح استان با بازدید نسبتا مطلوب گردشگران همراه بوده اند و در این میان  موزه چهار فصل شهرستان اراک با استقبال بیشتر گردشگران نسبت به دیگر موزه ها برخوردار بوده است. همچنین اداره کل تمام تلاش خود را جهت جذب بیشتر گردشگران و معرفی آن ها به کار می بندد و با افزایش تبلیغات موثر گامی اثربخش و رو به پیشرفت در این مسیر بر خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: