• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

رییس شورای شهر اراک عنوان کرد:

تکذیب پرداخت عيدي سه ميليوني به اعضاي شورا
پاداش 2.250 میلیونی پرداخت شده

رئيس شوراي شهر اراك با تاكيد بر اينكه شورا از مرز قانون عبور نميكند، گفت: عيدي سه ميليون توماني اعضاي شورا كذب است.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر كاوه فلك افلاكي در نخستين جلسه صحن رسمي شوراي شهر اراك نسبت به برخي شايعات مطرح شده در خصوص شورا واكنش نشان داد و افزود: طبق برخي شايعات بيان شد كه اعضاي شوراي شهر اراك مبلغ سه ميليون تومان را به عنوان عيدي بدون تاييد هيات تطبيق و شوراي شهرستان تعيين كرده است كه اين امر كاملا تكذيب مي شود.

وي با اشاره به مصوبه هيات وزيران كه براساس آن نيازي به تاييد هيات تطبيق و شوراي شهرستان نيست، گفت: شوراي شهر به عنوان پاداش مبلغ ٢ ميليون و ٢٥٠ هزار تومان به هر يك از اعضا پرداخت كرد كه نيازي به مجوز نداشته است، اما شورا به جهت اطمينان در این خصوص از استانداري استعلام مصوبه را انجام داد.

رئيس شوراي شهر اراك تصريح كرد: شورا مسير خود را ادامه خواهد داد و از مرز قانون عبور نخواهد كرد، اما اين شايعات و تشويش اذهان عمومي منجر به افزايش بي اعتمادي مردم مي شود و چيزي جز بدبيني و اختلاف بين اعضاي شورا و شهرداري در پي ندارد و شورا را به حاشيه مي راند.

وي با تاكيد بر اينكه شوراي پنجم شهر اراك به شفافيت و نقد منصفانه معتقد است و از نزديكي به مردم و رسانه ها استقبال مي كند، گفت: بحثي در خصوص واريز ١٠ ميليون تومان به حساب هر يك اعضا مطرح شد که در اینباره نیز باید بگویم اعضاي شوراي شهر همواره كمك به افراد نيازمند و خيريه ها را دنبال كرده اند و كمك مالي از طريق بودجه شورا و ماده ١٧ انجام مي گيرد به شكلي كه در سال ٩٦ مبلغ ٥٤٩ ميليون تومان از طرف شوراي چهارم از محل ماده ١٧ به نيازمندان كمك شده است و شوراي پنجم نيز در سال ٩٦ مبلغ ٣٤٨ ميليون تومان پرداخت داشته است و امسال به جهت نظام مند بودن اقدامات تصميم بر اين شد كه به هر يك از اعضا ١٠ ميليون تومان اختصاص یابد تا به نيازمندان اهدا شود كه اين امر بايد به تصويب هيات تطبيق برسد اما قبل از تصويب به اشتباه به حساب اعضا واريز شد كه پس از پايان تعطيلات توسط اعضا عودت داده شد.

رييس شوراي شهر در ادامه به هجدهم فروردين ماه روز جهاني بهداشت اشاره كرد و افزود: سازمان بهداشت جهاني در سال ٢٠١٨ شعار روز جهاني بهداشت را " پوشش همگاني سلامت براي همه در هر مكان" تعيين كرده است، همه كشورها به روش های مختلفی به سلامت دست مي يابند و اميد است كه ايران در تحقق اين شعار موفق تر عمل كند.

به گزارش ایسنا، محمدحسين فدايي عضو شورای شهر اراک نیز در این جلسه در نطق پيش از دستور به ارائه برنامه هاي كميسيون عمران شورا پرداخت و خواستار در دستور كار قرار گرفتن برخي موضوعات شد.

وي خواستار در دستوركار قرارگرفتن چگونگي مواجهه با بحران آب با توجه به كاهش بارش ها، نحوه برداشت از تالاب ميقان، تعريف معاونت خاص جهت اجراي پروژه ها و هماهنگي با همه سازمان ها و بخش ها، ساماندهي قراردادها و نحوه پرداخت ها و ليست بيمه، تحقيق و تفحص از شهرداري و تعريف حلقه مفقوده جايگاه شهرداري و استانداري شد.

فدايي اضافه كرد: لازم است در سال ٩٧ تعريف جايگاه قانوني شورا در امر نظارت بر طرح هاي جامع و تفضيلي، سوال از استاندار و سازمان برنامه و بودجه درخصوص عدم تصويب بودجه عمراني پروژه هايي همچون ٥٥ متري، پيگيري قانوني سهم شهروندان از عوارض آلايندگي، پيگيري حمل و نقل عمومي و واگذاري اتوبوس هاي واگذار شده، ساماندهي كليه معابر و درآمد و هزينه ماهانه شهرداري و مناطق و پيگيري ساماندهي و كليه مطالبات شهرداري در دستور كار قرار گيرد.

وي در ادامه بر لزوم توجه به تعيين شرايط احراز پست ها با توجه به چارت، معرفي نماينده شورا در كارگروه سرمايه گذاري، تعريف نظارت عاليه و تعيين تكليف مطالبات از شركت ها، ساماندهی پروژه هاي نيمه تمام و اولويت بندي، لزوم تدوین برنامه زمانبندي براي پروژه هاي جديد، پيگيري تفريغ بودجه از ماه هاي نخست سال، آزادسازي حريم رودخانه و توجه به مباحث بهداشتي توسط شورا تاكيد كرد.

به گزارش ايسنا؛ در صحن رسمي شوراي شهر عليرضا مرادي خواستار پيگيري مجدانه درخصوص آنچه تشويش اذهان عمومي علیه شورا عنوان کرد، شد و گفت: شكايت قضايي لازم در اين راستا تنظيم شده است چراكه بايد جلوي هجمه عليه شوراي پنجم شهر اراك، فرهنگ سازي غلط و لجن پراكني گرفته شود.

در اين جلسه طوفان محمدي به وضعيت نامناسب سايت شهرداري اشاره كرد و گفت: از نظر محتوا و سازماندهي با شرايط ايده آل فاصله بسياري وجود دارد. همچنين كتابخانه ديجيتال بايد كتب مرتبط با حقوق شهرندي و مباحث شهرسازي را داشته باشد و سازوكار مناسبي براي مناقصات و انتخاب مشاوران و ناظران تعيين شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: