• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-3584-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

شهردار اراک:

كمبود منابع مانع پرداخت مطالبات ورزشکاران باشگاه شهرداري شد
احداث پلی مشابه پل طبیعت تهران در اراک

شهردار اراك گفت: كمبود منابع مالي مانع پرداخت مطالبات ورزشکاران باشگاه شهرداري اراك شد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در نخستين جلسه صحن رسمي به ارائه گزارشي از اقدامات انجام شده در نوروز ٩٧ پرداخت و هفت سين سيار، برگزاري بازي هاي بومي محلي، رنگ آميزي شهر، برگزاري جشنواره گل لاله، تخم مرغ رنگي، گالري موزه، نصب نيمكت و المان هاي نوروزي و نورپردازي را بخشي از اقدامات انجام شده دانست.

وي با اشاره به افزايش ٣٠ درصدي اسكان مسافران در اراك و برگزاري تور اراك گردي و راه اندازي آب نماي پارك ها در طول نوروز گفت: در ٢٩ اسفند شهرداري اراك با جمع آوري ٦٢٠ تن پسماند ركورد زد و همچنين در روز سيزده فروردين ٣٠ هزار سبزه معادل ١٦ تا ٢٠ تن سبزه از شهروندان تحويل گرفته و در قالب چالكود استفاده شد.

تاجران در ادامه به اقدامات انجام شده در سال ٩٦ اشاره كرد و افزود: احداث ٤ تقاطع غيرهمسطح در شهر اراك در برنامه كاري قرار دارد كه در حال حاضر پل شهيد صيدي ٨٥ درصد، پل علم الهدي ٦٤ درصد، پل ورزش ٧٤ درصد و پل شريعتي ٦٢ درصد پيشرفت دارد.

وي با اشاره به تزريق ٢٦ ميليارد تومان منابع مالي به اين پروژه ها در سال گذشته و تزريق ماهانه يك ميليارد تومان به پروژه پل ورزش و شريعتي بيان كرد: پاركينگ طبقاتي آفتاب نيز در مراحل آماده سازي است و تلاش داريم كليه هزينه هاي دريافت شده از شهروندان جهت كسر پاركينگ به افزايش پاركينگ اختصاص يابد.

شهردار اراك در خصوص بهره برداري از پارك بانوان گفت: تاكنون ٥ ميليارد تومان براي پارك هزينه شده است كه اميد است فاز نخست آن با شاخص هايي همچون مهدكودك، كافي شاپ، مسير دوچرخه سواري، سالن چندمنظوره و ... در بهار به بهره برداري برسد، همچنين تصميم بر اين است كه پلي مشابه پل طبيعت تهران احداث شود كه سازه آن توسط ماشين سازي اراك در حال احداث است و توسعه پارك در تمام نقاط شهر خاصه مناطق حاشيه اي در دستور كار قرار دارد.

وي با اشاره به پيشرفت ٨٥ درصدي ٢ سالن ورزشي بانوان كه با تزريق منابع مالي نهايي آماده بهره برداري مي شوند، افزود: فاز اول شهرك خودرو تكميل شده است، شبكه فاضلاب، آب، گاز و برق و سر درب شهرك انجام شده است و با پايان كار و استقرار صنوف فاز نخست بهره برداري خواهد شد.

تاجران درخصوص سرمايه گذاري انجام شده در شهر تصريح كرد: در سال گذشته سرمايه گذاران براي ايجاد فروشگاه زنجيره اي در ٤ نقطه از اراك اعلام آمادگي كردند، هيات چيني نيز براي سرمايه گذاري جذب شد، همچنين در ٦ نقطه از شهر با مشاركت بخش خصوصي ميدان تره بار محلي ایجاد خواهد شد كه براي تصميم و تصويب نهايي به شورا معرفي مي شوند، كليه مقدمات اینكار سال گذشته فراهم و امسال انجام خواهد شد.

وي در خصوص مطالبات ورزشكاران باشگاه شهرداري تصريح كرد: در پايان سال به دليل مشكلات مالي امكان پرداخت مطالبات ورزشكاران مهيا نشد اما امروز در نشستي توافقاتي شد كه مطالبات خرد به مرور پرداخت و در صورت امكان مطالبات كلان در قالب تهاتر پرداخت شود.

شهردار اراك درخصوص پروژه ٩٠ هكتاري نيز اظهار كرد: پروژه در دستور كار است و تصميم بر اين است به صورت ٦٥ درصد توسط شهرداري و ٣٦ درصد مالكان كار انجام شود اما نكته مهم در اين راستا تعيين شوارع و دسترسي است كه پس از آن كار آغاز مي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: