• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2092-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معوقات ادارات در پرداخت بهای خدمات در سال 97 پذیرفتنی نیست
مدیران در انعکاس اخبار دست و دلباز باشند

فرماندار اراک تاکید کرد: به هیچ عنوان معوقات ادارات در پرداخت بهای خدمات آب، برق و گاز در سال 97 پذیرفتنی نیست و قبوض باید به‌روز باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر حسین بختیاری در اولین جلسه شورای اداری شهرستان اراک در سال 97 با اشاره به خدمات چشمگیر ستاد خدمات سفر استان و شهرستان اراک در ایام نوروز که رضایتمندی نسبی مسافران را به همراه داشت، افزود: خوشبختانه در این ایام همه دستگاه‌های مرتبط عملکرد مناسبی بر جای گذاشتند و شهرداری‌های شهرستان، بخش بهداشت و درمان و نیروی انتظامی خدمات قابل تقدیری ارائه کردند.

وی با اشاره به کاهش 26 درصدی جرائم سرقت در ایام نوروز درمقایسه با مدت مشابه سال 95 عنوان کرد: بیش از 350 هزار نفر در استان مرکزی(عمدتا در شهرستان ساوه و اراک) در طول ایام نوروز اقامت داشتند که شاهد تحقق برنامه‌ها و اهداف اقامتی و تبدیل شدن استان مرکزی مقصد و هدف مسافران نوروزی هستیم.

فرماندار اراک درخصوص راهکارهای تحقق شعار سال تصریح کرد: در بحث شعار سال لازم است که صاحبان کالای ایرانی و تولیدکنندگان در بحث ارتقای کیفیت جهت جلب نظر شهروندان تلاش داشته باشند و علاوه بر قیمت مناسب، خدمات پس از فروش را در برنامه کاری خود لحاظ کنند چراکه خرید کالای ایرانی قطعا تولید شغل و چرخش چرخ صنعت را به دنبال خواهد داشت.

وی اشتغال را یکی از مهمترین دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام دانست و گفت: یکی از راه‌های ایجاد شغل در کشور قطعا تحقق شعار سال و فعالیت بیشتر واحدهای تولید است که قطعا به تفصیل در جلسات مرتبط روند تحقق شعار و تولید اشتغال تشریح خواهد شد.

بختیاری با اشاره به پروژه‌های عمرانی شهرستان اراک در سال 97 بیان کرد: لازم است تا پایان 30 تیرماه با توجه به میزان تخصیص‌های انجام شده، پروژه‌های عمرانی به پایان برسد و تمام تاکید و تمرکز بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است، پروژه جدیدی آغاز نخواهد شد مگر برای شهرستان ضرورت داشته باشد.

وی تشکیل مجمع سلامت شهرستان اراک تا پایان فروردین ماه و همچنین تشکیل شرکت تعاونی توسعه شهرستان یکی از برنامه های مهم دانست و گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 90 لازم است که در شهرستان‌ها شرکت تعاونی توسعه تشکیل شود و برای شروع نیز باید نیم درصد جمیعت شهرستان معادل سه هزار نفر به عضویت شرکت در آیند و آورده‌ای 300 میلیون تومانی نیز فراهم شود که در گام اول از کارمندان در خواست می‌شود که برای عضویت در شرکت تعاونی توسعه ورود کنند.

فرماندار اراک در ادامه به کمبود آب اشاره کرد و افزود: طبق نظر کارشناسان امر در صورتی عدم تدبیر شرایط طی 10 سال آینده بزرگترین چالش کشور کمبود آب خواهد بود و باید با جدیت برنامه‌ریزی داشت و به صورت خاص در مصارف آب کشاورزی باید دقت کرد، راهکارهای نوین آبیاری در کشاورزی دنبال شود و امسال مجموعه استان و شهرستان اراک قطعا از کشت‌های آب‌بر جلوگیری خواهد داشت و خواستار حمایت بیشتر جهاد کشاورزی در این راستا هستیم چراکه در سال گذشته همراهی مناسبی نداشتند و با توجه به شرایط موجود لازم است امسال هماهنگی لازم در این موضوع انجام گیرد.

وی بر لزوم پرداخت بهای خدمات آب، برق و گاز توسط ادارات تاکید کرد و گفت: در سنوات گذشته همواره شاهد تنش‌هایی در زمینه پرداخت بهای خدمات در روزهایی پایانی سال بودیم، اما امسال طبق مصوبه شورای اداری استان و شهرستان اراک هیچگونه معوقه در پرداخت بهای خدمات پذیرفته نیست و قبوض ادارات باید به‌روز باشد.

بختیاری با اشاره به تنش‌های کارگری در سال گذشته اظهار کرد: خوشبختانه با تدابیر و اقدامات انجام شده امروز شرکت‌هایی همچون کمباین‌سازی، آذرآب و واگن پارس به چرخه تولید وارد شده‌اند و برای هپکو نیز اقداماتی انجام شده است که در آینده‌ای نزدیک نتایج آن دیده خواهد شد، اما تنش‌های کارگری ناشی از عملکرد نامناسب در اجرای اصل 44 قانون اساسی بوده است که صنابع با نگاهی تجاری به افراد واگذار شد و حتی امروز نیز زمزمه‌هایی در خصوص برخی واگذاری‌‌ها شنیده می‌شود که مجمع نمایندگان استان و مدیریت ارشد استان پیگیر موضوع هستند.

فرماندار اراک در پایان خواستار همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی با مطبوعات و رسانه، سمن‌هاف صنوف و شوراهای اسلامی شد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان در دادن خبر و اقدامات انجام شده دست و دلباز باشند تا مردم در جریان عملکرد مثبت و اقدامات موثر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: