• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2292-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رضایی: پتروشیمی خمین در سالجاری وارد چرخه تولید می شود

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: محصول پتروشیمی خمین در سال جاری در صورتی که مانعی پیش نیاید، وارد چرخه تولید شده و به بهره برداری خواهد رسید.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: پتروشیمی خمین هم اکنون در حال ساخت تاسیسات و نصب تجهیزات مورد نیاز است. این پروژه با سرعت در حال اجرایی شدن و به بهره برداری رسیدن است.

وی از پتروشیمی به عنوان یک پروژه عظیم توسعه محور یاد کرد و گفت: با اتمام نصب دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز پتروشیمی خمین و قرار گرفتن در مدار تولید از توانمندی بالایی در پشتیبانی ده‌ها کارخانه و صنایع تکمیلی پتروشیمی برخوردار خواهد بود.

نماینده خمین پتروشیمی خمین را در زمره صنایع مادر دانست که پشتیبان صنایع تکمیلی در صنعت پتروشیمی خواهد بود و گفت: با راه اندازی این مجموعه عظیم برای حدود 300 نفر به صورت مستقیم و بالغ بر 1500 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد که موجب تثبیت توسعه فراگیر منطقه و استان مرکزی خواهد شد.

وی بیان کرد: از همه مهمتر قطعه زمینی به مساحت 200 هکتار در مجاورت پتروشیمی خمین برای ایجاد صنایع تکمیلی پیش بینی شده است که از مواد اولیه پتروشیمی استفاده کند و در سایه آن ده‌ها کارخانه پائین دستی ایجاد شود که نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در منطقه خواهد داشت.

رضایی ظرفیت سالانه تولید پتروشیمی خمین را حدود 180 هزار تن اعلام کرد که در مدار تولید قرار خواهد گرفت و طبق برنامه زمان بندی توسعه‌ای این میزان روند رو به رشدی خواهد داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: