• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2392-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی: وزیر اقتصاد وضعیت شرکت هپکو را تعیین تکلیف کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از وزیر اقتصاد خواست تا هرچه سریعتر وضعیت شرکت هپکو را تعیین تکلیف کند.

سیدمهدی مقدسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهار کرد: در خصوص تعیین تکلیف شرکت هپکوی اراک با طرح سوالی از وزیر اقتصاد خواستار پیگیری و اتخاذ تصمیمات اثربخش برای برون رفت از مشکلات این کارخانه شدم .

وی بیان کرد: برای جلوگیری از اتلاف وقت در صحن علنی مجلس، انتظار می‌رود که تا قبل از طرح موضوع در صحن علنی توسط وزارت اقتصاد مشکل شرکت هپکو برطرف و تعیین تکلیف شود ولی اگر وزیر اقتصاد اقدام عملی و عاجل صورت ندهد از تمامی ابزارهای قانونی خود برای حل مشکل در صحن علنی استفاده خواهم کرد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در خانه ملت تصریح کرد: سوال اینجانب از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس به هیئت رئیسه تقدیم شده است و هیئت رئیسه باید پس از اعلام وصول در دستور کار قرار دهد اما انتظار می‌رود قبل از اینکه در صحن مطرح شود از سوی وزیر اقتصاد این موضوع تعیین تکلیف شود و ما همچنان منتظر اقدام عاجل وزیر مربوطه هستیم.

وی در خصوص مشکلات آذراب، واگن‌سازی، کمباین و سایر صنایعی که دچار مشکل هستند، گفت: مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی از طرق مختلف در حال پیگیری است و اقدامات حمایتی از طریق مراجع قانونی مختلف و وزارت صنایع صورت می‌گیرد.

مقدسی، حل بحران کارخانجاتی که دچار مشکل هستند به طور جد در دستور کار قرار دارد و به عنوان نماینده مردم از تمامی ابزار قانونی برای برطرف کردن مشکل تولید این کارخانجات استفاده کرده و خواهیم کرد.

وی گفت: سلسله اقداماتی که برای پیگیری مسایل صنایع مشکل دار صورت گرفته است با اتخاذ سازوکار مناسب و تصمیمات اثر بخش و کارساز از سوی دولت به سرانجام خواهد رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: