• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2492-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

حسینی: اعتماد عمومی نسبت به کیفیت کالای ایرانی تقویت شود

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید مرغوب و با کیفیت و عرضه کالای با قیمت مناسب، اعتماد عمومی را نسبت به کیفیت کالای ایرانی تقویت خواهد کرد که از جمله الزامات تحقق شعار سال تقویت اعتماد عمومی است.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تاکید بر اینکه دولت باید شرایط تولید کالای ایرانی را تسهیل بخشد، عنوان کرد: دولت باید با مهیا کردن شرایط لازم، سازوکار مناسبی را برای تولید بهتر در داخل کشور فراهم کند که از جمله اصلی‌ترین الزامات تحقق شعار سال در حمایت از کالای ایرانی است.

وی از تولید کنندگان خواست تا با ارتقای کیفیت تولید ایرانی به تقویت اعتماد عمومی کمک کند تا ضمن رونق تولید کالای ایرانی به افزایش میزان اشتغال ایجاد شده بینجامد و با برگرداندن اعتماد عمومی نسبت به خرید کالای ایرانی یکی از اصلی‌ترین معضلات جامعه که بیکاری است برطرف شود و وضعیت اقتصادی کشور از حالت رکود خارج شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی حمایت از تولید و عرضه کالای ایرانی را از ارکان و مولفه‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: به هر میزان که در تولید با کیفیت و عرضه کالای ایرانی تلاش شود به همان میزان در عرصه رقابت با کالای خارجی در بازارهای جهانی حضوری موفق خواهیم داشت و منجر به رونق صادرات و توسعه اقتصادی کشور خواهد شد.

وی ورود کالای قاچاق به داخل کشور را از اصلی ترین موانع پیش روی رونق کالای ایرانی دانست و با تاکید بر اینکه قاچاق کالا تولید ملی را به ورطه نابودی خواهد کشاند، گفت: پدیده شوم قاچاق کالا یک معضل بزرگ در حوزه اقتصادی و اجتماعی است و تا زمانی که مبارزه جدی و برخورد قانونی با این پدیده شوم صورت نگیرد و مانعی در برابر واردات بی‌رویه بوجود نیاید زمینه تحقق شعار سال فراهم نشده و گرایش مردم برای خرید کالای ایرانی تقویت نخواهد شد.

وی بر تقویت فرهنگ عمومی به منظور استفاده از کالای ایرانی تاکید کرد و با اشاره به نقش رسانه های عمومی بویژه رسانه ملی در تقویت این فرهنگ گفت: رسانه‌ها نقش اثر بخش و غیرقابل انکاری در فرهنگ‌سازی مردم به منظور خرید کالای ایرانی دارند.

این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه به زیرساخت‌های مورد نیاز برای اجرایی شدن الزامات تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: در حال حاضر قوانین و مقررات موجود در کشور برای تحقق شعار سال کافی است و دولت باید در چارچوب قوانین و مقررات زمینه تحقق شعار سال را فراهم کند.

وی تاکید کرد: اگر دولت برای برون رفت از موانع احتمالی و برطرف شدن برخی بروکراسی‌ها نیازمند اصلاح قوانین است می‌تواند آنرا در قالب لایحه به قید فوریت به مجلس ارائه کند و دستگاه مقننه نیز در کمترین زمان ممکن نسبت به اصلاح قوانین عمل خواهد کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: