• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2792-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بخشی از التهابات بازار ارز حاصل مسائل سیاسی است
سیاست دولت در تک نرخی بودن ارز باید حمایت شود

استاندار مرکزی بخشی از التهابات بازار ارز را حاصل مسائل سیاسی دانست و بر حمایت دولت برای تک نرخی بودن ارز تاکید کرد.

به گزارش ایسنا،منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در دیدار نوروزی فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان استان مرکزی عنوان کرد: سال 97 با نوسانات عجیب و غریب قیمت ارز آغاز شد و امید است سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کشور ما در سال گذشته حدود 100 میلیارد دلار درآمد نفتی و غیرنفتی داشته است، افزود: همه نیاز ارزی کشور بیش از 75 میلیارد دلار نیست و بخشی از این التهابات و نوسانات رخ داده در بازار ارز حاصل مسائل سیاسی است.

استاندار مرکزی با اشاره به اتفاق و تصمیم خوب دولت و پذیرفتن دلار تک نرخی بیان کرد: اگر دولت بر این تصمیم و مصوبه شورای اقتصاد پافشاری کند و تولیدکنندگان، صنعتگران و افرادی که با ارز فعالیت دارند همراه این سیاست باشند قطعا تلاش‌های سیاسی بازار ارز خنثی خواهد شد.

وی تصریح کرد: دلار 4200 تومانی فارغ از ارزان و یا گران بودن توسط دولت تعیین شد و همه باید برای اجرای این مصوبه شورای اقتصاد تلاش کنیم.

آقازاده تاکید کرد: التهاب بازار ارز در گام اول برای تولیدکنندگان مشکل‌ساز می‌شود، اما امید است با این تصمیم منطقی و عاقلانه دولت شاهد سیاست تثبیت در بازار ارز باشیم، البته دولت به تنها امکان کنترل را ندارد و باید تولیدکنندگان در این‌راستا حمایت لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به صادرات یک میلیارد دلاری استان در سال 96 عنوان کرد: پیش بینی صادرات سال 97 استان مرکزی 1.5 میلیارد دلار است که با توجه به عملکرد سال گذشته عددی ممکن است، اما این تحقق منوط به این است که تولیدکننده دغدغه نداشته باشد و تثبیت بازار ارز را شاهد باشد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: این تصمیم دولت و حمایت از آن پاسخی خواهد بود به کسانی که خواستار بر هم خوردن تثبیت و استحکام اقتصاد کشور هستند و تولیدکنندگان با دریافت حمایت دولتی می‌توانند این پایداری اقتصاد را به منصه ظهور برساند و مجموعه استانداری کاملا در اختیار تولید، اشتغال، توسعه صنعتی، اقتصادی و کشاورزی استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: