• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2892-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

یک مسئول عنوان کرد:

"آینده فرزندان" یکی از مهمترین دغدغه های مردم در استان مرکزی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: بررسی ها نشان می دهد که مهمترين دغدغه های جامعه در استان، آينده فرزندان، بيكاري، مشكلات اقتصادي و مشكلات مسكن و مسائل بهداشتي است.

 به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، غلامرضا فتح آبادي در شصت و نهمين جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي با اشاره به ضرورت ايجاد نشاط اجتماعي در جامعه، شادي را امری هيجاني  وانبساطي زودگذر و نشاط را احساس شادماني دروني دانست.

 وي با اشاره به اينكه در افزايش شادي و نشاط اجتماعي عوامل اقتصادي، روانشناختي و اجتماعي نقش دارد، گفت: عوامل فردي، خانوادگي و محيط اجتماعي در كاهش نشاط اجتماعي در جامعه موثر است و پيامدهاي اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و سياسي در قالب فقدان نشاط در جامعه جاي مي گيرد.

 فتح آبادي تصريح كرد: براساس گزارش جهاني شادي از سوي سازمان ملل در سال ٢٠١٥ شاخص نشاط عمومي در ايران ٤.٧ درصد بوده است.

 وي با اشاره به بررسي ٤٠٠ شاخص وضعيت نشاط اجتماعي در استان و كشور بيان كرد: براساس اين بررسي ها مهمترين دغدغه زندگي از سوي جامعه آينده فرزندان، بيكاري، مشكلات اقتصادي و مشكلات مسكن و مسائل بهداشتي است و مردم مهمترين مشكلات كشور را مباحث اقتصادي، بيكاري، عملكرد دولتي و اداري، تبعيض و نابرابري و فقر و نبود امكانات رفاهي مي دانند.

 مديركل دفتر اجتماعي استانداري مركزي اظهار كرد: طبق بررسي انجام شده علل فقر در جامعه سودجويي و بي عدالتي، سياست هاي اقتصادي و تنبلي جامعه بيان شده است.

 وي در ادامه به بيان راهكارهاي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي در جهت تحقق نشاط اجتماعي و تدوين سند نشاط اجتماعي پرداخت.

به گزارش ايسنا، در اين جلسه مديركل ورزش و جوانان استان مركزي با اشاره به هفته جوان و اعياد شعبانيه و برگزاري ٢٥٠ برنامه در استان عنوان كرد: در سال گذشته جشنواره اميد و نشاط جوانان برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت و بر همين اساس امسال نيز برگزاري اين جشنواره در برنامه كاري استان قرار دارد و همچنين برنامه ها با به منظور ارتقاي روحيه نشاط و خودباوري و معرفي جوانان نخبه و دستاوردهاي انقلاب اسلامي در حوزه جوانان اجرايي خواهد شد .

عابد حقدادي با اشاره به اجراي طرح بدون خط خوردگي و نشست جوانان با مديران استان و شهرستان در سال گذشته بيان كرد: اين برنامه امسال نيز در دستوركار قرار دارد و با توجه به راه اندازي خانه جوان در اراك مي توان از اين فضا براي اجراي طرح بدون خط خوردگي استفاده كرد .

وي در ادامه برنامه هاي در نظر گرفته براي هفته جوان در استان را عنوان كرد و خواستار ارائه برنامه هاي دستگاه هايي اجرايي در اين راستا شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: