• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6284-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

جامعه از یک فقر مزمن در حوزه نشاط اجتماعی رنج می‌برد
ضرورت ارتقا شاخص های اجتماعی در سال 97

استاندار مرکزی گفت: جامعه از یک فقر مزمن در حوزه نشاط اجتماعی رنج می‌برد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در شصت و نهمین جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی با تاکید بر اینکه باید سازوکار تحقق نشاط اجتماعی در جامعه تعریف شود، عنوان کرد: قطعا در این راستا ادعای معجزه نداریم چراکه فضای جامعه به نحوی نیست که تصمیمات در لحظه اجرایی شود بلکه باید بخش عمدهای  از افسردگی جامعه را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه بخشی از نبود نشاط اجتماعی به مواردی همچون امنیت شغلی و ... بازمی‌گردد، گفت: باید شاخص‌های بررسی شده در حوزه نشاط اجتماعی استان مرکزی در پایان سال 97 ارتقا یابد و شاهد بهبود شرایط باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی از نظر نشاط اجتماعی در رده‌های آخر قرار دارد و این مسئولیت به عهده ماست که شرایط بهبود را مهیا سازیم البته در پی تحقق کار بزرگ نیستیم، اما باید در تلاش باشیم که امیدواری و نشاط جایگزین افسردگی شود.

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه که حتی بدون بررسی و ارائه گزارش نیز می‌توان کمبود نشاط اجتماعی را در جامعه شاهد بود، افزود: باید از حوزه تئوریات فراتر رفت و وارد میدان عمل شد، استان مرکزی تنها از بعد نزاع جمعی جایگاه ششم کشور را دارد و حتی در نوروز 97 در یک درگیری شخصی فردی چهار عضو خانواده خود را به قتل رساند و اگر این ناهنجاری‌ها را به پای نبود نشاط اجتماعی جامعه بگذاریم زنگ خطر برای استان به صدا درخواهد آمد.

آقازاده بیان کرد: نگاه دولت به جوانان نگاه اعتماد است، اما محدودیت‌هایی در این راستا وجود دارد که امکان تحقق برخی تصمیمات را نمی‌دهد، رئیس جمهوری در سال 93 بحث جذب 2 هزار مشاور جوان در دستگاه‌های اجرایی را داد، اما به دلیل محدودیت‌ها و مباحثی همچون تورم نیرو در دستگاه‌های دولتی و ممانعت سازمان اداری – استخدامی از استخدام، این تصمیم اجرایی نشده است و سهم استان مرکزی از این طرح(جذب 6 مشاور جوان در دستگاه‌های اجرایی)نیز تاکنون محقق نشده است.

آقازاده بیان کرد: در شهرستان‌های استان مرکزی در سال جاری با مسئولیت فرمانداران کارگروه نشاط اجتماعی با حضور تمامی دستگاه‌های اجرایی و حتی با حضور امام جمعه در جهت کاهش افسردگی جامعه برگزار شود و با توجه به مناسبت‌های مختلف کشور و نزدیکی ماه مبارک رمضان ظرفیت‌های ایجاد جنگ‌های شادی نیز فراهم است.

وی تاکید کرد: نباید با ترس از موسیقی صحبت کرد، امام راحل موسیقی مجاز را جایز دانستند و اتفاقا می‌توان در جنگ‌های شادی با رعایت چارچوب و قوانین، برگزاری کنسرت موسیقی داشت، کنسرت‌ها در مناسبت‌های مختلف و در مکان‌های متنوع برگزار شود و این امر می‌تواند در کوتاه‌مدت نشاط اجتماعی جامعه را افزایش بخشد و قطعا تبعات اجتماعی کاهش و انگیزه رشد می‌یابد.

استاندار مرکزی با تاکید بر فراهم شدن نشاط اجتماعی برای همه اقشار جامعه از جمله جوانان، زنان خانه‌دار، سالمندان و ... گفت: مناسبت‌های مختلف تا پایان سال بررسی و مسئولیت ادارات مختلف در این راستا مشخص شود و تلاش کنیم شاخصه‌ها و آمارهای مرتبط با نشاط اجتماعی استان تا پایان سال ارتقا یابد که این امر قطعا نشان از موفقیت کارگروه و اهداف استان در این راستا است.

در این جلسه به منظور کاهش جلسات شیوه برگزاری تغییر یافت و مقرر شد 32 ستاد، شورا و جلسات مختلف استان در قالب چهار کارگروه اصلی برگزار شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: