• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3092-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

فرماندار: بزرگترین شهرک گردشگری استان مرکزی در آشتیان احداث می شود

فرماندار آشتیان گفت: بزرگترین شهرک گردشگری استان مرکزی در سال جاری در این شهرستان احداث می‌شود.

نظام‌الدین جهانمیرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به برگزاری جلسه امضای تفاهم نامه اجرای مجموعه شهرک گردشگری شرکت آسمان یاران امیرکبیر در فرمانداری آشتیان، به ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه گردشگری اشاره و اظهار کرد: آشتیان علاوه بر پتانسیل موجود در حوزه صنعتی و اقتصادی از بهترین ظرفیت و زیرساخت برای ایجاد و توسعه صنعت گردشگری برخوردار است.

وی با اشاره به برخورداری آشتیان از آثار تاریخی متعدد و فراهم بودن بستر لازم برای جذب گردشگر، عنوان کرد: توسعه صنعت گردشگری بهترین راهکار برای رونق شهرستان آشتیان است.

وی به اقلیم و آب و هوای مناسب آشتیان نیز اشاره کرد و گفت: مردم آشتیان از حامیان و حافظان محیط زیست در عمل هستند به طوریکه اگر به آشتیان سفر کنید شاهد کمترین آلودگی زیست محیطی در این منطقه خواهید بود که بهترین نقطه برای تقویت گردشگری است.

فرماندار آشتیان تصریح کرد: مزیت بالای این شهرستان به لحاظ گردشگری موجب شد تا با انعقاد تفاهم نامه‌ای اقدام به اجرای طرح مجموعه شهرک گردشگری شرکت آسمان یاران امیرکبیر به عنوان بزرگترین شهرک گردشگری استان مرکزی با بخش خصوصی شود تا زمینه تقویت این صنعت در شهرستان فراهم شود.

وی بیان کرد: این طرح درپنج  فاز و در بخش‌های مختلف پیست سوارکاری، انواع ورزش‌ها، احداث دریاچه مصنوعی، سایت پرواز تفریحی و ... اجرا خواهد شد و علاوه بر آن دهکده سلامت در این مجموعه احداث خواهد شد.

جهانمیرزایی تصریح کرد: زمین مورد درخواست شهرک به مساحت ۵۰ هکتار از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بر اساس طرح به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار خواهد شد و عملیات اجرایی پروژه پس از دریافت زمین طبق برنامه زمان‌بندی طرح آغاز می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: