• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3292-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

ابراهیمی عنوان کرد:

توسعه اشتغال و احیای نخستین صنعت استان مرکزی اولویت نخست شازند در سال 97

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه اشتغال و احیای کارخانه قند شازند به عنوان نخستین صنعت استان مرکزی، اولویت نخست این شهرستان در سال 97 است.

علی ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به پیگیری چهار اولویت عمرانی و یک اولویت حوزه اجتماعی در حوزه انتخابیه خود طی سال جاری، عنوان کرد: بیکاری به عنوان معضلی اجتماعی، اصلی‌ترین عامل بروز آسیب های اجتماعی است، بر این اساس در راستای کمک به توسعه اشتغال شهرستان با همکاری صنایع مستقر در شازند اقدام خواهیم کرد.

وی تلاش جهت فعال شدن صنایع و واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان با ظرفیت کامل و ایجاد سرمایه‌گذاری‌های جدید با جذب سرمایه‌گذاران از طریق احداث واحدهای صنعتی و تولیدی اشتغال زا را از راهکارهای توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در شهرستان شازند بیان کرد و گفت: توزیع اعتبارات ویژه توسعه اشتغال از محل اعتبارات صندوق ملی نیز به جد پیگیری می شود و تا سهم شهرستان افزایش یابد.

وی احداث بیمارستان 160 تختخوابی شازند را از دیگر اولویت‌های شهرستان در حوزه عمرانی بیان کرد که با اخذ موافقت آن از سوی وزارت بهداشت و تامین اعتبار اولیه در سال جاری عملیاتی و کلنگ آن بر زمین زده خواهد شد.

نماینده مردم شازند در خانه ملت در ادامه، احیای کارخانه قند شازند به عنوان نخستین صنعت استان مرکزی را از دیگر اولویت‌های پیگیری خود در سال جاری بیان کرد و گفت: احیای کارخانه قند شازند از مطالبات اصلی مردم در این حوزه انتخابیه است که نقش بسزایی در توسعه اشتغال و رونق اقتصادی منطقه دارد.

وی گفت: مالکیت این کارخانه که قدمتی حدود 80 سال دارد با بنیاد مستضعفان  است و برای احیای آن به دنبال تغییر وضعیت و واگذاری این صنعت به مجموعه شهرستان یا احیای آن به صورت مشارکتی هستیم که با تعیین تکلیف قیمت کارشناسی، زمینه احیای مجدد آن فراهم خواهد شد .

وی بیان کرد: هم اکنون پروسه احیای کارخانه قند در مرحله قیمت‌گذاری است و پس از تعیین تکلیف قیمت کارشناسی و انجام یک سری امور اداری همه تلاش خود را برای احیای آن در سال جاری بکار خواهیم بست تا آرزوی دیرینه مردم شازند و استان مرکزی مبنی بر ورود قدیمی‌ترین صنعت استان مرکزی به چرخه تولید محقق شود.

نماینده شازند در خانه ملت تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد تا این سرمایه ملی به هدر نرود و در راستای تحقق شعار سال جاری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی با احیای این کارخانه از هدررفت این زیرساخت تولید کالای ایرانی و ایجاد اشتغال جلوگیری خواهیم کرد.

وی بیان کرد: قرار بود این کارخانه در سال گذشته وارد چرخه تولید شده و احیا شود که به دلیل بروکرواسی‌های ادرای محقق نشد اما در سال جاری و در عمل به شعار امسال با نگاهی متعصبانه پیگیر مجدانه احیای این کارخانه خواهیم شد و نباید اجازه دهیم سرمایه‌های ملی راکد باقی بماند بلکه با احیا و وارد کردن آن در مدار تولید هم موجب تقویت تولید ملی شده و هم نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه اجرای طرح آب‌رسانی را از دیگر اولویت های سال جاری بیان کرد و گفت: آب رسانی به 46 روستا و سه شهر از توابع شهرستان شازند از محل منابع آبی سد کمال صالح در سال جاری انجام خواهد شد.

وی میزان تخصیص سالانه سهم روستاها و شهرهای شهرستان شازند از سد کمال صالح را یک میلیون متر مکعب بیان کرد و گفت: این سهمیه تاکنون به شهرستان تخصیص داده نشده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته کلنگ این طرح عمرانی در دهه مبارک فجر سال 1396 بر زمین زده شد.

ابراهیمی تصریح کرد: طرح‌های آب‌رسانی از جمله طرح‌های عمرانی هزینه بر برای دولت است و امیدواریم بتوانیم با توجه به منابع دولتی محدود امکان اجرای طرح برای 46 روستا و سه شهر به صورت همزمان فراهم شود و برای مابقی نقاط در سال آینده اجرایی شود.

وی در پاسخ به این پرسش که با اختصاص این میزان سهیمه آب از سد کمال صالح به شهرستان شازند مشکل کمبود آب در این نقطه از استان مرکزی برطرف خواهد شد یا نه، گفت: در حال حاضر کشور ما با محدودیت منابع آبی مواجه است و بالتبع شهرستان شازند نیز از این قاعده مستثنی نیست اما با تخصیص این میزان آب به روستاها و شهرهای شهرستان شازند قطعا مشکل کم آبی کمتر خواهد شد.

نماینده مردم شازند: پیگیری توسعه و ساماندهی راههای مواصلاتی حوزه انتخابیه را از دیگر اولویت‌های سال جاری دانست و گفت: پیگیری احداث راه مواصلاتی تهران به اندیمشک و تعریض جاده شازند به ازنا از اولویت‌های امسال است. راه تهران اندیمشک به عنوان یک طرح ملی است که قرار بر این است عملیات اجرایی این شاهراه مواصلاتی کشور در حوزه استحفاظی شهرستان شازند در سال جاری عملیاتی شود و یک اتفاق بزرگ در حوزه راههای کشور و استان مرکزی صورت خواهد گرفت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: