• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-3392-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

خطیب جمعه اراک عنوان کرد:

حمایت از کالای ایرانی و افزایش توان نیروهای مسلح دو مولفه مهم اقتدار نظام

خطیب جمعه اراک گفت: همانطور که ارتش و سپاه از مولفه های بزرگ قدرت ما هستند، حمایت از تولید ملی نیز از مولفه های بزرگ عزت و سربلندی اسلام و ایران است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های امروز نماز جمعه اراک با اشاره به 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی و صدور فرمان امام راحل درخصوص نامگذاری این روز در سال 58 با عنوان روز ارتش، این اقدام را تثبیت کننده وضعیت ارتش در آن دوران دانست و افزود: در دورانی که شیاطین داخلی و خارجی با هدف تضعیف نیروی دفاعی کشور در حال جوسازی علیه ارتش بودند این نامگذاری به ایجاد ثبات در ارتش کمک بسیاری کرد .

وی اظهار کرد: دشمنان به دنبال انحلال ارتش بودند و با توجه به اینکه در آنزمان سپاه نیز شکل نگرفته بود این انحلال باعث از بین رفتن قدرت دفاعی کشور و زمینه ساز دستیابی دشمنان به اهدافشان در از بین بردن انقلاب نوپای مردم ایران می شد ولی فرمان تاریخی امام این نقشه آنان را نقش بر آب کرد .

دری نجف آبادی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی بیش از 50 هزار شهید را تقدیم نظام و انقلاب کرده است گفت: کارنامه امام و انقلاب در مورد ارتش بسیار درخشان است .

وی کارنامه ارتش را بویژه در دوران دفاع مقدس بسیار درخشان و با عظمت دانست و افزود: عملکرد ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در دوران پس از جنگ تحمیلی نیز بسیار ارزنده است .

دری نجف آبادی نیروهای مسلح را ستون فقرات کشور عنوان و بر لزوم توانمندتر شدن هرچه بیشتر آنها تاکید کرد و گفت: افزایش اقتدار، توانمندی و آمادگی نیروهای مسلح در راستای افزایش اقتدار کشور و حفاظت از امنیت ملی ضروری است .

وی با تاکید بر اینکه آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران 100 درصدی است افزود: در برابر گرگ هایی که در منطقه هستند همچون اسراییل، آمریکا، عربستان، تکفیری ها، داعشی ها، منافقان و جبهه عربی، عبری و صهیونیستی، توان نیروهای دفاعی کشور باید هر روز بیش از دیروز باشد تا بتوانیم از اقتدار ملی و مکتب اهل بیت(ع) دفاع کنیم.

دری نجف آبادی با بیان اینکه دشمنان بدانند که آب در هاون می کویند و ایران حاضر نیست بر سر منافع و مصالح ملی و خون شهدا با کسی معامله کند افزود: همگی در دفاع از حیات طیبه جمهوری اسلامی و آزادی و آزادگی کشور تلاش می کنیم و پشتیبانی ارتش از ملت و ملت از ارتش که شعار مردم ایران در روزهای اول انقلاب بود را همچنان سر می دهیم.

وی در ادامه به حمایت از کالای ایرانی به عنوان شعار سال اشاره کرد و گفت: همه باید در زمینه حمایت از کالای داخلی و هر نوع اشتغال سالم و مولد با تمام وجود احساس مسئولیت کنیم.

وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن بعثت پیامبر اکرم،  بعثت ایشان  را مصداق بعثت تمامی تحولاتی دانست که باید در قلب ها ایجاد شود و گفت: محبت پیامبر اکرم(ص) در دلهای آدمیان آنان را به راه کمال و انسانیت جذب می کند و باید قدردان آن باشیم.

دری نجف آبادی بر لزوم توجه به ایام ارزشمند ماه های رجب شعبان و رمضان و بهره مندی هرچه بیشتر از این ایام تاکید کرد و گفت: شایسته ترین انسان ها از نظر درجات ایمان شایسته ترین انسان ها از نظر اخلاقیات هستند .

وی حسن اخلاق را به معنای برخورداری از ارزش صداقت و امانتداری دانست و گفت: وفاداری و رعایت عهد و پیمان از دیگر ارزش های اخلاقی است .

خطیب جمعه اراک اخلاق کریمه را بال پرواز آدمی در مسیر سیر الی الله عنوان کرد و افزود: توجه به این سه ارزش زمینه ساز  تعالی و ترقی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: