• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-1087-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

نظامدوست:

مراسم رونمایی کتب فرصت گفتمان علمی در میان اندیشمندان را فراهم می کند

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: ایجاد فرصت گفتمان علمی در میان اندیشمندان از برکات برگزاری مراسم رونمایی کتب است که جهاد دانشگاهی درخصوص برگزاری این آیین ها گام های مثبتی برداشته و این مسیر را ادامه خواهد داد.

به گزارش ا یس نا، منطقه مرکزی، سیدجعفر نظامدوست در آیین رونمایی از کتاب "جنین شناسی فقهی؛ کاوشی در موضوع شناسی و احکام فقهی جنین بر اساس مبانی فقه جعفری و اجتهاد جواهری" تألیف حجت‌الاسلام دکتر سعید حسنی که امروز در ساختمان مرکزی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی گام‌های مثبتی برداشته و در کنار چاپ و انتشار کتاب در حوزه های رسانه، افکارسنجی و انتشار کتاب فعالیت های متعددی را به انجام رسانده و می رساند.

وی اظهار کرد: در شرایطی که امر چاپ کتاب به سختی انجام می گیرد، این نهاد طی سال گذشته بیش از ۲۰ عنوان کتاب را با محوریت علمی و آموزشی آماده چاپ و به بازار عرضه کرد. این نهاد در سطح دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و حوزه های علمیه خدمات علمی و فرهنگی بسیاری را ارائه کرده است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: یکی از اقدامات مهم این نهاد در استان مرکزی راه اندازی مرکز درمان ناباروری است که با توجه به نیاز استان از سال ۹۲ فعال شد و در حال حاضر به عنوان مجهزترین مرکز درمان ناباروری غرب کشور در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه در حوزه پژوهش نیز با حضور اعضای هیئت علمی پژوهشی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی و اقتصادی در قالب گروه های پژوهشی در حال فعالیت و خدمات رسانی هستیم اظهار کرد: در زمینه آموزشی نیز علاوه بر آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت، مراکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی هر ساله در ۲۰ رشته دانشگاهی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می‌پذیرند .

وی همچنین به فعالیت دفتر اشتغال دانش آموختگان و تجاری سازی فناوری در این نهاد اشاره کرد و افزود: مراکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی نیز فعال هستند و متناسب با نیاز جامعه خدمات رسانی می کنند .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: