• پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-1387-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

بالغ بر ۷۰۰ مدرسه خیرساز در استان مرکزی احداث شده است

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی گفت: بالغ بر ۷۰۰ مدرسه در استان مرکزی توسط خیرین احداث شده است که سهم خانواده جراحی زاده ۱۷ مدرسه است .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی فخاری در دوازدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز ساوه که با محوریت تجلیل از دکتر علی جراحی زاده برگزار شد، افزود: ساوه رتبه نخست خیرین استان را به خود اختصاص داده است .

فخاری اظهار کرد: مجمع حامیان دانش آموزان نیازمند مستعد را به همت مجمع خیرین مدرسه ساز  استان مرکزی راه اندازی خواهیم کرد تا هیچ دانش آموز مستعد مشکلی در حوزه آموزش نداشته باشد .

وی عنوان کرد: ساوه بیشترین نیاز را پس از اراک برای احداث مدرسه با وجود بیش از ۵۱ هزار دانش آموز دارد

ابراهیم فراشیانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه گفت: برکات و ‌خیرات اقدامات دکتر جراحی زاده استمرار داشته و علاوه بر فضا سازی در تامین تجهیزات آموزشی نیز مشارکت دارند .

وی گفت: سنت حسنه ای که در دو سال اخیر در جشنواره خیرین مدرسه ساز عملی می شود تجلیل از خیرین مدرسه سازی است که امروزه برکات و آثار اقدام انسان دوستانه آنان در حوزه آموزشی وجود دارد . اگر خیرین نبودند  قطعا در توسعه و احداث فضای آموزشی بحران بوجود می آمد .

فراشیانی گفت: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال آورده خیرین در احداث و تجهیز مدارس طی یکسال گذشته بود و ساوه همواره در حوزه خیرین پیشتاز بوده است .

وی عنوان کرد: اعتماد خیرین به نظام تعلیم و تربیت نقطه عطفی است در توسعه اهداف آموزش و پرورش و سرمایه ای بزرگ است .

فراشیانی در ادامه از اجرای طرح مشارکت جمعی برای ساخت مدرسه خبر داد و گفت: برخی از خیرین توان مالی برای ساخت مدرسه را ندارند از این رو موضوع مشارکت جمعی در ساخت مدرسه در دستور کار قرار گرفت  و اجرایی می شود .

وی افزود: تفاهم نامه ساخت درمانگاه فرهنگیان در ساوه با مشارکت خیرین از برنامه های سال‌جاری است که با اخذ مجوز اجرایی خواهد شد.

دکتر علی جراحی زاده نیز مشارکت در امر مدرسه سازی را مرهون حمایت خانواده و حمایت برادرش دانست و گفت: تمامی مدرسه ها را به نیت والدین و اعضای خانواده و به نام آنها احداث کردم .

وی گفت: بالاترین لذت برای بنده حضور در مدارسی است که احداث کردم و در گفتگو با دانش آموزان از خوشحالی آنان خوشحالم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: