• شنبه ۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-185-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

با حضور استاندار؛

کلنگ احداث سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان مرکزی به زمین زده شد

با حضور استاندار مرکزی کلنگ سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان در شهر نیم‌ور به زمین زده شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان، سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در این مراسم گفت: حمایت از صنایع دستی و توسعه تولید آن، حمایت از کالای کاملا ایرانی است که از مصالح، ابزار، هنر و نیروی انسانی کاملا بومی بهره می برد، از این رو احداث بازارچه های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازار های فروش جدید است .

وی افزود:امیدارم با پیگیری و حمایت نماینده مجلس، مدیرکل میراث فرهنگی و دیگر مسئولان هر چه زودتر این بازارچه احداث شود و در دهه فجر 97 به افتتاح رسد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در حاشیه این مراسم گفت: در دولت تدبیر و امید، احداث 12 بازارچه دائمی صنایع دستی در استان هدف گذاری شد که از این میان 4 بازارچه در شهرهای اراک، محلات، خمین و خنداب با مرمت بناهای تاریخی ایجاد شده است. همچنین 6 بازارچه نوساز در شهرهای ساوه، دلیجان، خمین، قورچی باشی، شازند و آشتیان نیز احداث شد و بازارچه شهرهای کمیجان و فراهان نیز در دست احداث است.

سید محمد حسینی افزود: حمایت از صنایع دستی، نمود عینی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است و از سوی دیگر منبع بسیار مناسب تولید شغل برای جویندگان کار است چراکه با آورده بسیار اندک مالی و تلفیق آن با هنر می توان سود کلان اقتصادی را بدست آورد.

او در پایان گفت: این بازارچه در شهر نیم‌ور با 10 غرفه مجهز ساخته می شود و به صورت تقریبا رایگان در اختیار هنرمندان برجسته این شهر قرار می گیرد به گونه ای که هنرمند تنها کافی است هزینه ماهیانه آب، برق و گاز این کارگاه خود را تقبل کند و کل بنا را بصورت رایگان دریافت نماید اما در این میان تنها میبایست صنایع دستی با کیفیت و مورد تایید اداره کل را خلق کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: