• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-891-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

در سال 96؛

ضریب نفوذ استانداردسازی فرآورده های تولیدی در استان مرکزی به 100 درصد رسید

مدیر کل استاندارد استان مرکزی گفت: ضریب نفوذ استانداردسازی فرآورده های تولیدی در سال گذشته در استان مرکزی به 100 درصد رسید.

ساحل سها در گفت و گو با ایسنا، منطقه مرکزی، از تحقق ضریب نفوذ  100 درصدی استانداردسازی فرآورده ها در استان مرکزی طی سال 96 خبر داد و افزود: ضریب نفوذ استاندارد در استان در همه گرایش های  غذایی و کشاورزی، نساجی و چرم، بسته بندی و سلولزی، شیمیایی، خودرو و نیرو محرکه، ایمنی و برق و الکترونیک، مهندسی پزشکی، مکانیک و فلزشناسی و ساختمانی و معدنی به 100 درصد رسیده است.

وی افزود: دستیابی به این موفقیت یکی از اولویت های کاری این اداره کل در سال 96 بوده که با اراده تولیدکنندگان استانی و تمرکز این اداره کل در دستیابی به اهداف بلند مدت ملی در جهت بهینه سازی کیفیت کالاها و خدمات در حوزه استاندارسازی محقق شده است.

سها با اشاره به نقش کلیدی استاندارد در بهبود کیفیت کالاهای تولید داخل گفت: در همین راستا دستیابی به ضریب نفوذ استانداردسازی فرآورده های تولیدی استان در سال 1396 بستری جهت تحقق مسیر حمایت از کالای ایرانی را در استان مرکزی فراهم کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک در صورتی قادر به تشویق آحاد جامعه به استفاده از تولیدات داخلی قابل رقابت با اجناس خارجی خواهیم بود که مولفه استاندارد در حوزه تولید مورد توجه اجتناب ناپذیر قرار گیرد که در این صورت بسترسازی زیرساختی توسعه اقتصادی، حفظ بازار داخلی و حضور و بقا در بازارهای جهانی میسر خواهد شد.

مدیر کل استاندارد استان مرکزی در پایان شکل گیری پویش "کالای استاندارد ایرانی می‌خرم" با راهبری سازمان ملی استاندارد و پیگیری دامنه دار اداره کل استاندارد استان در ترویج این مهم از طریق رسانه های جمعی را فرآیندی اثرگذار در نهادینه سازی فرهنگ بکارگیری کالاهای استاندارد ایرانی دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: