• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-193-5
  • خبرنگار : 10003
  • منبع خبر : ----

ورزش باستانی مظلوم واقع شده است

مسئول باشگاه زورخانه ای بانک ملی استان مرکزی خواستار توجه بیشتر مسئولان به رشته پهلوانی زورخانه ای و باستانی شد .

بهمن طاهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: ورزش زورخانه ای نیازمند توجه بیشتر مسئولان و مراکز آموزشی از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه هاست چراکه امروز نسل جوان باید با تاریخ ارزشمند کشور و رویکرد منش پهلوانی و جوانمردی آشنا شده و ادامه دهنده راه بزرگان باشند .

وی تصریح کرد: مطمئنا با انتقال مبانی فرهنگی و ارزشمند رشته زورخانه ای و باستانی به نسل جوان و بطور کل جامعه، می توان نقش بسزایی در غنای فرهنگی کشور ایفا کرد .

وی با اشاره به اینکه ورزش باستانی به غیر از ابعاد جسمانی، ابعاد فرهنگی و اجتماعی دارد و می توان از آن به عنوان یک فعالیت فرهنگی یاد کرد، افزود: مسئولان فرهنگی باید به این رشته های ورزشی بها دهند و در راستای گسترش فرهنگ جوانمردی در جامعه بکوشند .

طاهری خواستار توجه بیشتر اصحاب رسانه و خبرنگاران به این رشته شد و گفت: رسانه ها و بویژه رسانه ملی نقش ویژه ای در تبلیغ و اشاعه فرهنگ پهلوانی دارند .

طاهری با اشاره به آغاز فعالیت ورزش پهلوانی و زورخانه ای در باشگاه بانک ملی در استان از سال 1380 ، ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته، زورخانه بانک ملی مردادماه 1394 افتتاح شد و هم اکنون بیش از 200 نفر در این زورخانه در روزهای زوج  به فعالیت می پردازند .

وی با تقدیر از پیشکسوتان و قهرمانان این رشته از جمله رحیم محترمی، صفر روشن، رضا آقاباقری، فرشاد همتی، مهدی معطی، سعید شمس کلاهی، علی کرمی، بهروز روشن، عباس جولایی و دباغچی اظهار کرد: این افراد نقش مهمی در شکل گیری و فعالیت مستمر باشگاه زورخانه ای بانک ملی در استان مرکزی داشته اند و خوشبختانه این باشگاه امروز با حمایت مدیران بانک و تربیت بدنی سپاه استان، بسیج ادارات و نمایندگان مجلس به یکی از پایگاه های اصلی ورزش زورخانه ای در استان تبدیل شده است .

طاهری خواستار حمایت مادی و معنوی از زورخانه های فعال در استان شد و گفت: متاسفانه به دلایل نامعلوم و آنچه مسائل مالی عنوان شده است، از سال 95 مجوز فعالیت باشگاه زورخانه ای بانک ملی در استان مرکزی از سوی اداره کل ورزش و جوانان تمدید نشده که امیدواریم مسئولان با نگاه ویژه خود، این موضوع را بررسی و در تمدید مجوز چنین مراکزی که هیچ گونه بحث انتفاعی درخصوص آنها مطرح نیست، تسریع کنند .

مسئول باشگاه زورخانه ای بانک ملی در استان مرکزی در پایان اظهار کرد: چندین مرتبه این موضوع را با اداره کل ورزش و جوانان مطرح کرده ایم، آنها نیز هر بار قول مساعدت داده اند ولی هیچ گاه دلیل روشنی برای عدم تمدید مجوز اعلام نشده است که این موضوع انگیزه افرادی که در این زورخانه فعالیت می کنند را کاهش می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: