• سه شنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-287-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سرپرست دانشگاه جامع استان:

6 مرکز علمی کاربردی وابسته به دولت در استان مرکزی تبدیل وضعیت می شوند

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی گفت: از بین 21 مرکز فعال علمی و کاربردی استان مرکزی، فعالیت 6 مرکز هدفمند و تبدیل وضعیت خواهد شد.

مهدی رئوفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، بیان کرد: این اقدام در راستای مصوبه شورای عالی اداری موسسات پژوهشی وابسته به دستگاه اجرایی مبنی بر غیرمجاز بودن پذیرش دانشجو در مراکز علمی و کاربردی وابسته به دولت صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تا تبدیل وضعیت این مراکز از دولتی به خصوصی فعالیت آنان ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: اینکه بخواهیم در جامعه جو روانی ایجاد کنیم که مراکز علمی و کاربردی تعطیل خواهند شد درست نیست، انتظار می رود که رسانه‌ها به عنوان یک محور به این موضوع ورود کنند و به جامعه القاء شود که فعالیت این مراکز در بخش خصوصی با همان شیوه و چارت قبلی صورت خواهد گرفت.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی با تاکید بر هدفمند شدن مراکز علمی و کاربردی وابسته به سازمان‌های دولتی، عنوان کرد: این ذهنیت در جامعه بوجود آمده است که قرار است فعالیت مراکز علمی و کاربردی وابسته به سازمان‌ها متوقف شود در حالیکه این موضوع در ابتدای امر بدین گونه نیست و هدفمندشدن فعالیت آنان مدنظر است.

وی حرکت این مراکز متناسب با نیاز جامعه را عاملی جهت پویا شدن فعالیت آموزشی و پرشدن صندلی‌های خالی در این مراکز دانست و اظهار کرد: اگر بخواهیم با برگزاری پودمان‌های تکراری و خلاف نیاز جامعه به فکر رونق این مراکز باشیم، قطعا نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد.

رئوفی تاکید کرد: برگزاری دوره‌های تخصصی تعمیر موبایل، گیربکس اتومبیل، تعمیر و ساخت طلا و جواهر، جوشکاری تخصصی و زیر آبی که بازار خوبی را در نقاط مختلف کشور بویژه عسلویه دارد و جذب رشته‌های مورد نیاز جامعه مطابق با ظرفیت استان در حوزه های صنعتی، معادن، کشاورزی و جلوگیری از خام فروشی سنگ‌های قیمتی موجب پویا شدن فعالیت مراکز علمی و کاربردی خواهد شد.

وی، تغییر وضعیت مراکز علمی کاربردی از دولتی به خصوصی را سیاست دولت در این زمینه بیان کرد و گفت: اگر این مراکز سودده و پربازده هستند می‌توانند در قالب هیئت مدیره‌ای یا در قالب شرکت تعاونی به بخش خصوصی واگذار شوند.

رئوفی تصریح کرد: این مراکز در جریان تبدیل وضعیت از دولتی به خصوصی با همان چارت سازمانی و همان نیروی اداری و دانشجویی به مجموعه خصوصی تغییر وضعیت داده و از بودجه و اعتبارات دولتی منفک می‌شوند.

وی ادامه داد: ایده دوم اینکه اگر این مراکز توانمندی رقابت و بازدهی مطلوب آموزشی لازم را ندارند به ادامه فعالیت خود پایان دهند.

وی سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی را واگذاری این مراکز به بخش خصوصی بیان کرد و گفت: اگر بتوانیم شرکت‌های تعاونی را در دانشگاه‌های اصلی شهر و استان تشکیل دهیم و به این مجموعه‌های آموزش عالی ملحق شوند بحث واگذاری مراکز از دولتی به خصوصی تسهیل می‌یابد.

سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان مرکزی از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای مدیریت مراکز علمی کاربردی وابسته به بخش دولتی در سطح استان خبر داد و گفت: تقاضاهای اعلام شده در دست بررسی و مطالعه است و بزودی اعلام نظر خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: