• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-587-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دومین کنفرانس ملی پیشرفت های نوین در حوزه انرژی و صنایع نفت و گاز در ساوه برگزار شد

دومین کنفرانس ملی پیشرفت‌های نوین در حوزه انرژی و صنایع نفت و گاز به همت موسسه آموزش عالی انرژی ساوه با حضور برخی مقامات سازمان انرژی اتمی ایران، اساتید دانشگاه و دانشجویان و جمعی از مسئولان محلی در این موسسه آموزش عالی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، رئیس موسسه آموزش عالی انرژی ساوه در این کنفرانس با معرفی این مجموعه دانشگاهی اظهار کرد: موسسه آموزش عالی انرژی ساوه در سال 1389 با مجوز شورای گسترش آموزش عالی به عنوان یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی – غیردولتی در شهرستان تاریخی ساوه تاسیس شد.

دکتر احمد قریب گرکانی افزود: این موسسه براساس تفکری مبتنی بر تدوین برنامه جامع انرژی در جهت تنوع بخشی به سبد انرژی کشور، بهینه سازی روش های تولید، اصلاح الگوهای مصرف و مدیریت انرژی بنا نهاده شده است.

وی با اشاره به پذیرش دانشجو در 6 رشته دوره های کاردانی، 9 رشته کارشناسی پیوسته، 6 رشته کارشناسی ناپیوسته و 6 کارشناسی ارشد در این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه صنعتی و کارآفرین با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر گفت: موسسه آموزش عالی انرژی ساوه در راستای مبادلات علمی و پژوهشی و همکاری های دو جانبه اساتید و دانشجویان این موسسه با سایر موسسات معتبر آموزشی اقدام به انعقاد قرارداد با مراکز آموزشی و پژوهشی معتبر نظیر دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه کایزراسلاترن آلمان، دانشگاه فلوریدای مرکزی آمریکا و کتابخانه مرکزی و مرکز اطلاعات علمی پژوهشگاه سازمان انرژی اتمی ایران کرده است.

عضو هیئت علمی سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه تصریح کرد: فعالیت های آموزشی در راستای توسعه نیروهای انسانی ماهر و متخصص، فعالیت‌های پژوهشی در راستای پیشبرد مرزهای دانش با تاکید بر جنبه های کاربردی، توسعه کارآفرینی و ارتباط با صنعت و توسعه امور فرهنگی در راستای توسعه و ترویج علم و فناوری از جمله اهداف مهم این موسسه آموزش عالی است.

وی گفت: این موسسه می‌خواهد تا با پشتوانه علمی و تجربی اساتید و دانشجویان علاقمند به عنوان یک موسسه دانش بنیان سهمی در شکوفایی حقیقی اقتصاد کشور داشته باشد.

وی با تاکید بر تامین تمامی زیرساخت‌های آموزشی در این دانشگاه و راه‌اندازی مدرن ترین آزمایشگاه، عنوان کرد: با برگزاری های دوره های آموزشی گرایش کسب و کار و دوره انرژی با خدمت گیری از فناوری های جدید به عنوان دوره های اصلی گام مهمی در توانمندسازی دانشجویان برای انتخاب شغل متناسب با رشته تحصیلی بر می داریم.

دکتر قریب تصریح کرد: فارغ التحصیلان این دانشگاه به عنوان نیروهای کارآمد و موثر در آینده کشور تلقی می‌شوند و پایان‌نامه‌های تدوین شده آنان مطابق با نیاز کشور در حوزه صنعت انرژی است.

وی در ادامه به برگزاری دومین کنفرانس ملی پیشرفت‌های نوین در حوزه انرژی و صنایع نفت و گاز اشاره کرد و گفت: از یک سال برنامه ریزی و پیش پیش بینی های لازم برای برگزاری این کنفرانس صورت گرفته است و از معدود کنفرانس های ملی در این حوزه صنعت انرژی است که بیشترین مقالات به دبیرخانه آن ارسال شده است.

رئیس موسسه آموزش عالی انرژی ساوه از حضور بهترین اساتید صنعت انرژی در این کنفرانس خبر داد که به بیان دیدگاه های خود می پردازند و گفت: برنامه‌های انرژی کشور و تامین این انرژی از منابع مختلف از جمله محورهای سخنان اساتید و شرکت کنندگان در این کنفرانس ملی است.

وی، بهبود روند تامین انرژی و مصرف آن از جمله موضوعاتی است که این کنفرانس دنبال می کند و از آنجاکه این موسسه آموزش عالی هدف‌گرا و ماموریت‌گراست علاوه بر مسائل فنی انرژی در مسائل غیرفنی مانند حقوق انرژی، معماری و عدالت انرژی فعالیت کرده و امید است مطالبات کشور را برآورده کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: