• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

در سال 96 محقق شد:

رشد 88 درصدی صدور مجوز واحدهای تحقیق و توسعه در استان مرکزی

رییس سازمان صنعت و معدن استان مرکزی گفت: در سال گذشته صدور مجوز واحدهاي تحقيق و توسعه ٨٨ درصد رشد داشته است و امسال نيز با توجه به شعار سال و حمايت از توليد داخل لازم است كه به توسعه واحدهاي تحقيق و توسعه در صنايع توجه جدي شود.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، محمدرضا حاجي پور در نخستين جشنواره تجليل از مهندسان فناور در دانشگاه اراك عنوان كرد: برگزاری این جشنواره سابقه ‌ا ي بسيار در استان هاي ديگر دارد، اما متاسفانه در استان مركزي برگزاري آن مغفول مانده است.

 وي با اشاره به تلاش هاي صورت گرفته در راستاي استقرار واحدهاي تحقيق و توسعه در استان مركزي گفت: استان مركزي در حوزه واحدهاي تحقيق و توسعه صنايع در سال ٩٤ رتبه ٢٨ كشور را در اختيار داشت كه با برگزاري دوره هاي آموزشي و توجه به واحدهاي تحقيق و توسعه در واحدهاي صنعتي رتبه سوم در سال ٩٥ به استان اختصاص يافت و با ادامه تلاش‌ها در سال ٩٦ رتبه نخست توسط استان كسب شد.

 حاجي پور با بيان اينكه سال گذشته دو دوره مديريت تحقيق و توسعه برگزار شد كه منجر به آموزش و تربيت ١١٠ مدير تحقيق و توسعه شد، بقاي هركدام از واحدهاي صنعتي را وابسته به واحدهاي تحقيق و توسعه دانست.

 وي تصريح كرد: در سال گذشته صدور مجوز واحدهاي تحقيق و توسعه ٨٨ درصد رشد داشته است و امسال نيز با توجه به شعار سال و حمايت از توليد داخل لازم است كه به توسعه واحدهاي تحقيق و توسعه در صنايع توجه جدي شود.

 رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت افزود: با همكاري پارك علم و فناوري استان مركزي هزار و ٤٠٠ نفر ساعت در بحث شركت هاي دانش بنيان آموزش ارائه شد چراكه يكي از موارد بسيار مهم توجه به شركت هاي دانش بنيان است. تاكنون ٧٤ شركت در استان معرفي شده است و رتبه هفتم استان در تعداد شركت هاي دانش بنيان امروز به رتبه پنجم بهبود يافته است که نشان از قابليت هاي موجود در استان دارد.

 وي با اشاره روند برگزاري نخستين جشنواره تجليل از مهندسان فناور بيان كرد: اين جشنواره توسط كميته اي متشكل از انجمن تحقيق و توسعه استان، اتاق بازرگاني اراك و دانشگاه اراك برگزار مي شود كه براساس آن از ٢١ مهندس فناور در عرصه تحقيق و توسعه در سه نسل(پيشكسوت، مهندسان شاغل در واحدهاي تحقيق و توسعه و دانشجويان فعال در اين عرصه ) تجليل مي شود.

 حاجي پور اضافه كرد: از بين ٣ هزار واحد صنعتي استان مركزي ١٥ واحد صنعتي موفق به كسب حداقل امتياز مصوب كميته شدند.

 وي با تاكيد براينكه اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي و تحقق شعار سال مستلزم رشد فناوري و خلق شايستگي های ممتاز در واحدهاي صنعتي است، گفت: به منظور تحقق شعار سال ٩٧ بايد بازارهاي هدف خارجي را در اختيار بگیریم. سال ٩٦ هدفگذاري استان مركزي براي يك ميليارد دلار صاردات محقق شد و امسال نيز رقم ١.٥ ميليارد دلار هدفگذاري شده است كه با تلاش همگانی محقق خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: