• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-1387-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

با محوریت جهاد دانشگاهی استان؛

نشست‌های "هم‌اندیشی تامین اجتماعی در دانشگاه‌های کشور" در اراک برگزار شد

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی گفت: سلسله نشست‌های هم‌اندیشی تامین اجتماعی در دانشگاه‌های کشور با محوریت جهاددانشگاهی استان مرکزی در اراک برگزار شد.

محمدرضا آقاجانی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به برگزاری این سلسله نشست‌ها با عنوان "تامین اجتماعی، توسعه، عدالت و دموکراسی" بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی جامع‌ترین و محوری‌ترین ارائه‌دهنده حمایت‌های قانونی مبتنی بر اصول بیمه های اجتماعی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان در جهت تحقق برنامه‌ها و ماموریت‌های خود با چالش‌هایی مواجه است، این چالش‌ها را شامل مواجهه با شکل‌گیری و تسلط گفتمان مغایر با کارکردها و هویت اجتماعی در فضای نظری و عملی معطوف به سیاست‌گذاری در کشور دانست.

آقاجانی با تاکید بر اینکه پیامدهای این گفتمان تدوین قوانین، طرح‌ و لوایح مغایر با اصول و مبانی تامین اجتماعی در کشور بوده است، گفت: طرح سلسله نشست‌های هم‌اندیشی تامین اجتماعی در دانشگاه‌های کشور به منظور حل این چالش‌ها و جلوگیری از پیامدهای منفی و مبتنی بر راهبرد توسعه و نهادینه کردن گفتمان تامین اجتماعی تدوین شده است تا با تمرکز بر قشر تحصیل کرده کشور از طریق رویکرد آموزشی به گفتمان سازی مقوله تامین اجتماعی در دانشگاه‌های کشور بپردازد.

وی هدف طرح را گفتمان سازی مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در سطح جامعه علمی کشور دانست و افزود: این طرح در 31 استان کشور و 70 دانشگاه کشور(از هر استان 2 دانشگاه و 10 دانشگاه در استان تهران)به صورت سیمنار آموزشی و برگزاری پنل‌ با محوریت جهاد دانشگاهی و تحت نظارت موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی اجرا می‌شود.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی افزود: این هم‌اندیشی از صبح امروز با برگزاری در دانشگاه پیام‌نور و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک آغاز شد و چهارشنبه با برگزاری در دانشگاه تفرش به کار خود خاتمه می‌دهد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: