• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8684-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

نیازهای انتقال خون استان مرکزی متناسب با بودجه 97 این مجموعه برآورد شود

استاندار مرکزی گفت: جهت اتخاذ تصمیمات و ارائه کمک جهت رفع مشکلات، نیازهای انتقال خون استان مرکزی متناسب با بودجه 97 این مجموعه برآورد شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سید علی آقازاده در بازدید از انتقال خون استان مرکزی اظهار کرد: سازمان انتقال خون یک نهاد کاملا مردمی است و همه ظرفیت‌ها و منابع این مجموعه از آن مردم است و مسئولان نیز خدمات‌دهندگان به شهروندان و اهداکنندگان هستند.

وی با تاکید بر اینکه دولت در فضایی که متعلق به مردم است خود را مکلف به پشتیبانی می‌داند، افزود: با توجه به کاستی‌ها و نیازهای موجود در انتقال خون استان مرکزی لازم است که برآوردی از نیازها در سال جاری و تطبیق آن با بودجه 97 این مجموعه در استان صورت گیرد تا مراتب لازم جهت کمک ترتیب داده شود.

آقازاده بیان کرد: در این مجموعه به واسطه مدیریت مناسب صرفه‌جویی در حد اعلا انجام گرفته است که قدردانی و تشویق دارد و این تشویق را می‌توان در قالب کمک‌ به رفع مشکلات و تخصیص منابع اعمال کرد.

وی با اشاره به اینکه مراکز خونگیری همواره با گشاده‌رویی پذیرای اهداکنندگان بوده‌اند و تاکنون اعتراضی از سوی شهروندان و مردم نسبت به خدمات‌رسانی این مجموعه گزارش نشده است، گفت: امروز ایران در اشل و ساختار جهانی و خاورمیانه جزو کشورهایی است که نیاز خونی خود را توسط مردم خود تامین می‌کند که این امر مانع واردات خون به کشور شده است و استان مرکزی نیز در این راستا علاوه بر تامین نیاز خونی خود نیاز برخی از استان‌های دیگر کشور را نیز رفع می‌کند.

استاندار مرکزی با اشاره به پنج شهرستان استان مرکزی(خمین، دلیجان، محلات، تفرش و آشتیان) که دارای پایگاه اهدای خون هستند و یک روز در هفته امکان اهدای خون برای مردم این پنج شهرستان فراهم است، اظهار کرد: باید نیازهای این پایگاه‌ها نیز رصد و رفع شود و فرمانداران نیز در سال جاری کمک‌های لازم بویژه در امر تجهیز پایگاه‌ها داشته باشند.

نوسانات ارز تهیه تجهیزات را با مشکل مواجه کرده است

به گزارش ایسنا، در این بازدید مدیرکل انتقال خون استان مرکزی عنوان کرد: مراکز خونگیری استان خاصه مرکز خونگیری اراک تمام توان خود را برای تامین خون و فرآورده‌های مورد نیاز مراکز درمانی استان به کار گرفته‌اند و در تلاشی شبانه‌روزی همواره در صدد تامین پلاکت مورد نیاز بیماران بیمارستان آیت‌الله خوانساری اراک هستند.

دکتر فاطمه مهدویانی با تاکید بر اینکه ماهیت کار در انتقال خون تلاش برای تامین خون مورد نیاز بیماران است و نباید اجازه بروز هیچ مشکلی داده شود، گفت: با وجود تلاش‌های بسیار، همچنان برخی مشکلات باقی است و علیرغم جذب اعتبارات از ستاد مرکزی، اما تنگناهای اعتباری و مالی وجود دارد.

وی با اشاره به قدیمی بودن تجهیزات مرکز انتقال خون شهرستان ساوه بیان کرد: این مرکز فاقد سردخانه است، اما با تلاش‌های بسیار طی چهار سال اخیر موفق به تامین حدود چهار یخچال و فریزر با دمای منفی 70 درجه شدیم و در این راستا برای تجهیز مرکز نیازمند حمایت‌های مجموعه استان هستیم.

مهدویانی تصریح کرد: متاسفانه نوسانات ارز تاثیر بسیار بالایی در تامین تجهیزات مورد نیاز داشته است و این موضوع اخیرا چالش‌هایی را در خرید لوازم مصرفی ایجاد کرده است.

وی بودجه سال گذشته انتقال خون استان مرکزی سه میلیارد و 600 میلیون تومان عنوان کرد که یک میلیارد و 800 میلیون آن صرف هزینه‌های پرسنلی شد و افزود: یک میلیارد و 800 میلیون تومان از باقی اعتبار نیز صرف سایر هزینه ها شد و با توجه به اینه 40 درصد نیروهای مجموعه انتقال خون استان قراردادی هستند بخش عمده ای به پرداخت در بخش نیروهای قراردادی اختصاص یافت و درواقع تنها 190 میلیون تومان برای خرید تجهیزات و مصارف باقی ماند

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: