• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1991-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی:

دنیای توسعه یافته امروز حاصل تعامل صنعت و دانشگاه است
با باقیمانده برجام پیش خواهیم رفت

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی گفت: برجام تنها آمریکا نیست و با باقیمانده آن و 5 قدرت جهان پیش خواهیم رفت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، منوچهر توسطی در كارگروه برنامه آموزش مهارت، كارآفريني و اشتغال در دانشگاه فني و حرفه‌اي اميركبير اراك با طرح این سوال که چرا با وجود اینکه اشتغال بزرگترین معضل کشور و دغدغه دولت است و طرح‌های بسیاری برای حل آن ارائه و انجام شده است، همچنان با معضل اشتغال و بیکاری مواجه هستیم، گفت: متاسفانه در سطح کلان با پراکندگی کار مواجه هستیم به شکلی که هر بخشی در پی انجام وظایف خود به درستی است، اما پیوند عملکردها صورت نمی‌گیرد و بستری برای تجمیع آن وجود ندارد.

وی تصریح کرد: دانشجویان امروز در امر تئوری عملکرد خوبی دارند در صورتی که باید توانمند و کارآمد باشند و مهمتر اینکه باید دانشجویان مورد نیاز صنعت از دانشگاه ها خارج شوند، در صورتی که جوانان امروز تنها صاحب مدرک هستند و به دلیل نداشتن و نیافتن شغل واخورده می‌شوند.

توسطی با تاکید بر اینکه باید فرصت شغلی رشته‌ای که در دانشگاه آموزش داده می‌شود در جامعه موجود باشد، گفت: اقتصاد پازلی است که با تکه‌های آموزش، اشتغال، بازار و ... تکمیل می‌شود و در نهایت نمایه‌ای از توسعه را منجر می‌شود بر همین اساس برای داشتن اقتصادی مناسب و توسعه باید آموزش را جدی گرفت و اشتغال در همه ارکان کشور به عنوان هدف دنبال شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال 97 به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: تحقق این شعار در واقع توسعه اقتصادی، ایجاد شغل و افزایش رفاه و درآمد جامعه را در پی دارد، اما باید رصدی دقیق از روند توجه و اجرای این شعار داشت و حتی ماهانه روال کار ارزیابی شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی تاکید کرد: بخش صنعت و تولید به صورت 100 درصدی نیازمند دانشگاه است، دنیای توسعه یافته امروز حاصل تعامل صنعت و دانشگاه است و این خلاء در کشور باید آسیب‌شناسی شود. ثمرات دانشگاه باید وارد صنعت شود و تعاملی برد برد شکل گیرد.  

وی با بیان اینکه اکثر مشکلات در سطح ملی است و تصمیمات استانی در سطح ملی با درهای بسته مواجه می‌شود به اتفاقات شب گذشته در حوزه برجام اشاره کرد و گفت: اتفاق دیشب و تصمیم ترامپ پایان راه نیست. باید از ظرفیت داخلی استفاده کرد و با باقی برجام پیش رفت چراکه برجام تنها منحصر به آمریکا نیست. باید با 5 قدرت دیگر مسیر را طی کرد.

توسطی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت از ظرفیت‌های برجام به خوبی بهره‌ نبرد، افزود: همه بخش‌های کشور با امضای برجام باید دچار تحول می‌شد و مردم آن را لمس می‌کردند که این امر محقق نشد، اما به هر روی این مرحله پایان راه نیست و باید با باقی برجام مسیر را طی کرد و از پتانسیل آن بهره‌مند شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: