• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2091-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

روند اجرای طرح‌های اشتغالزایی عارضه‌یابی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی بر لزوم توجه به روند اجرای طرح‌های حوزه اشتغال و عارضه‌یابی به ثمر ننشستن آنها تاکید کرد.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سعيد فرخي در كارگروه برنامه آموزش مهارت، كارآفريني و اشتغال که در دانشگاه فني و حرفه‌اي اميركبير اراك برگزار شد، عنوان كرد: بحث عدم تناسب رشته‌هاي دانشگاهي با نياز بازار كار يك مشكل و معضل قديمي است و براي رفع اين مشكل همواره برنامه‌ريزي‌هايي داشته‌ايم.

وي با اشاره به تدوين و ارائه طرح‌هاي دانشگاهي جهت رفع معضل كنوني افزود: فعاليت دانشگاه علمي و كاربردي يكي از راهكارها و طرح‌ها جهت رفع مشكل بيكاري و مهارت‌آفريني در دانشجويان بوده است، اما نكته اينجاست كه امروز بخشي از اقتصاد كشور را همین دانش‌آموختگان جلو می‌برند و شاید در زمان ورود به کار با چالش‌هایی مواجه باشند.

فرخی تصریح کرد: اشتغال اولویت اصلی دولت است، اما با توجه به اینکه برنامه‌های مختلفی تاکنون در این زمینه اجرا شده است باید آسیب‌شناسی جدی در این راستا صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی بیان کرد: طرح‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال باید عارضه‌یابی شود و فارغ از فرافکنی و واگذاری‌ مسئولیت‌ها به دیگری، دلیل به سرانجام نرسیدن طرح‌ها مشخص شود.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای امیرکبیر اراک در این کارگروه با اشاره به فراهم بودن زمینه کار و پیشرفت گفت: با توجه به تمرکز استان مرکزی در زمینه صنایع مکانیکی و نفتی، اشتغال دستخوش تغییراتی شده است اما توانمندی و ظرفیت توسعه کار در استان وجود دارد.

سید علیرضا مصطفوی با اشاره به اینکه آمادگی توسعه فضای کسب و کار در استان هستیم، بیان کرد: دانشگاه روند مهارت‌آموزی را با دقت دنبال می‌کند و حتی با توجه به پتانسیل استان امکان ایجاد رشته‌هایی همچون فرآوری سنگ گرایش سنگ تزیینی، فرآوری سنگ گرایش سنگ ساختمانی، مکاترونیک، صنایع شیمیایی، فرش، طراحی پوشاک و ... وجود دارد.

به گزارش ایسنا، در این کارگروه قرارداد انجام سه طرح پژوهشی به سفارش یک شرکت خصوصی در زمینه مانیتورینگ PSD ، فاصله‌یاب وسایل نقلیه و ارتباط‌دهنده وسایل نقلیه و انجام آن ظرف مدت 9 ماه توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای امیرکبیر اراک به امضا رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: