• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5792-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

برجام حقانیت جمهوری اسلامی را به اثبات رساند

استاندار مرکزی گفت: برجام يكي از سندهاي مهم جمهوري اسلامي بوده است چراكه فارغ از همه محاسنی که دارد، حقانيت جمهوري اسلامي را به اثبات رساند که امروز همه به اين امر معترف هستند، اين امر نشان از اقتدار، تدبير و رفتار عاقلانه كشور دارد.

 به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد علي آقازاده در نشست مشترك استانداران ادوار استان مركزي و منتخبي از مديران استان بيان كرد: برگزاري چنين جلسات و نشست هايي در دوره هاي مديريتي مختلف یک نقطه عطف است كه شايد در طول خدمت مديران يك يا دو بار اتفاق بيفتد.

استاندار مركزي يكي از دلايل برگزاري اين نشست را همفكري و جلب مشاركت در ايجاد راهكار جهت رفع مشكلات استان ها دانست و افزود: در اين نشست پذيراي تجربيات استانداران ادوار هستيم.

وي با اشاره به اينكه اين جلسه تاريخ مديريت ٤٠ ساله مدیران استان مركزي را منعكس مي كند كه در روند مديريت و توسعه استان حضور داشتند، بيان كرد: استان مركزي بواسطه داشتن ١٢ شهرستان، ٢٣ بخش، ٣٣ شهرستان، ٦٦ دهستان، جمعيت ١.٥ ميليون نفري و مزيت هاي صنعتي و كشاورزي و نرخ رشد بيكاري ٧.٩ درصدي در پايان سال ٩٦ ، يكي از استان هاي مهم كشور به شمار مي رود.

 آقازاده با تاكيد بر اينكه اين ميزان نرخ بيكاري استان مركزي حاصل تلاش بخش خصوصي صنعتي و كشاورزي است، به وضعيت بارش هاي استان اشاره و تصريح كرد: استان مركزي تا آخرين روز ٩٦ حدود ٨٠ ميليمتر بارش داشته است در حالي كه در سال آبي ٩٥، ٣٠٠ ميليمتر بارش در استان مركزي به ثبت رسيد، اما خوشبختانه از ابتداي سال ٩٧ تاكنون ٢٠٠ ميليمتر بارش در استان صورت گرفته است و اين امر باعث رونق كشت ديم و بهبود وضعيت رويش علوفه مراتع شده است و پراكنش و تناوب بارش ها در كل استان مناسب بوده است.

 وي تاكيد كرد: با وجود افزايش بارش ها، اما همچنان وضعيت بحران آبی در استان وجود دارد چراكه با وجود بارش ٢٠٠ ميليمتري و بارش متوسط 250 میلیمتری بلندمدت استان، همچنان كاهش ٥٠ ميليمتري بارش مشهود است و با وجود اقدامات موثر در ستاد بحران آب استان و توقف آبياري فضاي سبز با شرب و ... همچنان شرايط كمبود آب در استان حاكم است و همچنين در حوزه سفره هاي آب زيرزميني بواسطه برداشت هاي سنوات گذشته وضعيت بحراني قرمز در دشت هاي استان حاكم است.

 استاندار مركزي با اشاره به پراكنش جمعيتي در استان مركزي بيان كرد: جمعيت شهري و روستايي استان مركزي در حال حاضر به ترتيب ٧٧ درصد و ٢٣ درصد است در صورتي كه در ٢ دهه گذشته اين نسبت متفاوت بوده و جمعيت روستايي بر جمعيت شهري پيشي داشته است و اگر تمهيداتي در اين راستاي معيشت، اقتصاد و زندگي روستايي صورت نگيرد مشكلات عمده اي بروز خواهد كرد.

 وی گفت: دولت روحاني تمام تلاش خود را جهت اعتلاي خط اعتدال و توسعه كشور به كار گرفته است، اما اختلافات سياسي مانع از اطلاع مردم از عملكرد درخشان دولت شده است.

 آقازاده اظهار كرد: برجام بزرگترين اتفاق پس از انقلاب اسلامي بوده است، اما برخي قدردان اين اتفاق بزرگ نبودند و حتي امروز برجام تحت تاثير برخي رفتارها قرار گرفته است، باید بدانيم كه برجام يكي از سندهاي مهم جمهوري اسلامي بوده است چراكه فارغ از همه محاسنی که دارد، حقانيت جمهوري اسلامي را به اثبات رساند و امروز همه به اين امر معترف هستند و اين امر نشان از اقتدار، تدبير و رفتار عاقلانه كشور دارد.

 استاندار مركزي با اشاره به شادماني عده اي در كشور از خروج آمريكا از برجام عنوان كرد: اقدام دولت در حوزه هسته اي و برجام اقدامي ماندگار بوده است و مقام معظم رهبري نيز طي ٥ سال اخير از عملكرد دولت اعلام حمايت داشته اند، اما در برخي موارد شاهد غفلت از خدمات دولت هستيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: