• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-5892-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کریمی با اشاره به خروج آمریکا از برجام؛

دستور ترامپ مبنای حقوقی ندارد/دولت آمریکا منزوی تر خواهد شد

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکا قابل اعتماد نبوده است گفت: دشمنی دولت آمریکا با ملت ایران تمام شدنی نیست.

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تاکید بر اینکه دستور ترامپ مبنی بر خروج از برجام مبنای حقوقی ندارد افزود: اقدام دولت آمریکا در خروج از برجام بار دیگر چهره نفاق این کشور را برملا کرد.

وی اظهارات ترامپ علیه ایران را گستاخانه خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران قطعاً در زمان مناسب و متناسب با اظهارات ترامپ موضع رسمی و قاطعانه خود را اعلام خواهد کرد و مقتدرانه از منافع کشور دفاع می کند.

کریمی تصریح کرد: ترامپ اقدام به یک تصمیم نابخردانه و وقیحانه و مغایر با حقوق بین‌الملل گرفته است در حالیکه این تصمیم شوم دولت آمریکا مانند ترفندهای مذبوحانه گذشته با شکست مواجه خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در ادامه تصریح کرد: تصمیم ترامپ مبنی بر خروج دولت آمریکا از برجام برای این کشور هزینه بردار بوده و پیامدهای منفی در بر خواهد داشت به گونه‌ای که موجب شکاف بین آمریکا و کشورهای اروپایی شده و انزوای بیشتر دولت آمریکا را رقم خواهد زد.

وی با تاکید بر اینکه خودشیفتگی ترامپ موجب شد تا دولت آمریکا بازنده این تصمیم شود اظهار کرد: موفقیت‌های روز افزون جمهوری اسلامی ایران در منطقه و نفوذ تاثیر گذار نظام اسلامی موجب عصبانیت دولت آمریکا شده است به گونه‌ای که ترامپ صراحتاً در اظهارات وقیحانه خود به این موضوع اشاره کرده است.

کریمی بیان کرد: رفتار خصمانه دولت آمریکا با ایران در طول تاریخ انقلاب و دست‌اندازی در حاکمیت کشورهای منطقه سیاستی شکست خورده است و نقض پیمان لازم الاجرای برجام شکستی دیگر در سیاست‌های خصمانه این کشور رقم زد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد که منافع ملی کشور مورد تهدید قرار گیرد بلکه با مقاومت و اقتدار پاسخ یاوه‌گویی‌های مستکبران عالم را خواهد داد.

کریمی با تاکید بر اینکه نظام اسلامی پاسخ ادبیات توهین آمیز ترامپ را خواهد داد؛ گفت: ترامپ قطعا از صدور دستور موهن و احمقانه خروج از برجام پشیمان خواهد شد و ایالات متحده تاوان سختی را در لغو تعهد خود درخصوص برجام خواهد داد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: