• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-6592-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

دبیر مجمع استانداران ادوار كشور:

اثربخشي علمی دانشگاه ها در جامعه تسري يابد

دبیر مجمع استانداران ادوار كشور گفت: بايد اثربخشي دانشگاه ها از نظر علمي در جامعه تسري يابد و نيروهاي متخصص دانشگاهي به جاي محبوس شدن در دانشگاه ها به عرصه هاي مختلف وارد شوند .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، حسین طاهري در نشست مشترك استانداران ادوار استان مركزي و منتخبي از مديران استان مركزي، با اشاره به برگزاري سومين جلسه مجمع در قالب كميته هاي استاني در استان مركزي كه آخرين آن در آبانماه سال ١٣٩٤ برگزار شده است، گفت: مجمع استانداران در سال ١٣٨٤ به صورت رسمي تشكيل و كار خود را آغاز كرد و زيرمجموعه آن تحت عنوان كميته استاني نيز فعال شد .

وي تصريح كرد: حضور استانداران در كميته استاني موضوعيت خاصي دارد و باعث مي شود استانداران با سلايق سياسي و مديريتي خاص خود كنار هم گرد آيند و زمينه تبادل تجربيات فراهم شود و اين هم افزايي به استان كمك شاياني خواهد داشت .

طاهري با اشاره به ابتكار عمل اين جلسه و حضور تعدادي از مديران كل دستگاه هاي اجرايي استان مركزي در آن بيان كرد: در گذشته شاهد بيان برخي نظرات استانداران با خطاب مستقيم بوديم كه در این زمینه بيان نظرات و بيشنهادات به شكل غيرمستقيم پسنديده تر است. البته طرح مسائل باید همراه با راهكار و پيشنهادات اجرايي و همراه با نوآوري باشد كه اين امر اثربخشي مناسبي به همراه خواهد داشت و اين امر قطعا مستلزم تمركز حواس نسبت به مسائل و واكنش درست است .

وي با تاكيد بر نفوذ دانشگاه ها در جامعه و تلاش در جهت رفع مشكلات افزود: بايد اثربخشي دانشگاه ها از نظر علمي در جامعه تسري يابد و نيروهاي متخصص دانشگاهي به جاي محبوس شدن در دانشگاه ها به عرصه هاي مختلف وارد شوند .

دبیر مجمع استانداران ادوار كشور در ادامه به تخصصي شدن دانشگاه ها تاكيد كرد و گفت: تا زماني كه دانشگاه ساختاري عام و عمومي داشته باشد وضعيت كنوني ادامه خواهد داشت، اما با تخصصي شدن آنها بازدهي بيشتري را شاهد خواهيم بود

 در این نشست طاهری به قرائت رئوس 21 گانه مطالب جلسه قبل کمیته استانی مجمع استانداران ادوار استان مرکزی در تاریخ 21 آبانماه 1394 اعم از تلاش جهت رونق تولید و رشد اشتغال و فراهم کردن زیرساخت‌ها، استفاده از ظرفیت منطقه ای و مشارکت حداکثری مردم در تنظیم برنامه‌ها، خلق ظرفیت‌های جدید، رشد و توسعه متعادل و متوازن کلیه شهرستان‌های استان، توسعه همدلی و همزبانی در صورت بروز واگرایی در شئون استان، جذب بازار داخل و خارج و تامین زمینه جذب سرمایه‌گذاران و اجرای سیاست تولید برای صادرات به جای تولید برای مصرف، تربیت نیروهای تخصصی، رجال مذهبی و جذب گردشگران داخلی و خارجی با توجه به ظرفیت تاریخی و طبیعی استان، تدوام اقدامات جهت کاهش آلودگی هوای اراک، تبدیل فرصت‌های موجود به فرصت‌های پایدار و تشکیل تشکل‌های مردم نهاد و استفاده از توانمندی بخش خصوصی، آموزش استفاده از فضای مجازی و فناوری نوین، استفاده از ظرفیت استانداران به عنوان پشتوانه فکری در اتاق فکر استان‌ها و ... پرداخت.

به گزارش ايسنا، در ادامه اين نشست استانداران ادوار استان مركزي( علي اكبر شعباني فرد، شكرالله حسن بيگي، محمد علي خواجه بيري، علي دانش منفرد آشتياني، جابريان و طهايي) به بيان نظرات و پيشنهادات خود به منظور رفع مشكلات صنعتي، كشاورزي، فرهنگي، علمي استان و البته بحران آب پرداختند .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: