• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-6692-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

درآمد و اعتبارات استان مرکزی سربه‌سر و برابر است

استاندار مرکزی گفت: درآمد و اعتبارات استان مرکزی سربه‌سر و برابر است .

گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که در حاشیه نشست استانداران ادوار استان برگزار شد، در پاسخ به سوالات مربوط به تنش‌های آبی در استان مرکزی بیان کرد: در سیاست وزارت نیرو بحث استفاده بهینه از شبکه آبرسانی، توسعه کشت جایگزین، خودداری از صادرات آب مجازی مطرح است و تلاش مصروف بر جلوگیری از کشت محصولات آب‌بر همچون صیفی‌جات است.

سید علی آقازاده افزود: به گفته وزیر نیرو بیش از 50 درصد آب موجود در شبکه آب آشامیدنی کشور درگیر هدررفت است و بهسازی شبکه های آب فرسوده یکی از سیاست‌های دولت است که دنبال می‌شود، همچنین کنترل وضعیت دشت‌های بحرانی در شرایط قرمز و پرکردن چاه‌های غیرمجاز و همچنین خاموش بودن چاه‌ها در فصول سرد سال نیز به منظور حفظ توازن آبی دشت با جدیت دنبال می‌شود.

وی بر لزوم همکاری صرفه‌جویانه شهروندان در کنار اقدامات دولت تاکید کرد و گفت: خوشبختانه مردم با اطلاع از وضعیت بحرانی آب همکاری عمومی و همراهی خود را برای عبور از بحران اعمال کردند.

آقازاده در ادامه در پاسخ به اقدامات دولت جهت کاهش آلودگی هوای اراک عنوان کرد: 105 روز ناسالم و آلوده در سال 95 با کاهش 38 درصدی به 66 روز ناسالم در سال 96 رسید که این امر حاصل تلاش‌هایی همچون احداث تقاطع‌های غیرهمسطح در شهر، توزیع سوخت پاک و گازسوز شدن نیروگاه شازند طی 2 سال اخیر بوده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته 600 تن پسماند شرکت املاح به چاله‌های ایجاد شده در تالاب میقان بازگردانده شد و امسال نیز برای بازگشت یک میلیون تن هدفگذاری شده است که منجر به افزایش سطح آب در تالاب و جلوگیری از بروز ریزگرد می‌شود.

استاندار مرکزی توسعه کشت قره داغ که سال گذشته 140 هکتار کاشت انجام شد و امسال نیز کاشت 250 هکتار در دستور کار قرار دارد را یکی از اقدامات موثر در جهت کاهش ریزگردهای محلی ناشی از تالاب میقان دانست و گفت: خوشبختانه با بارش‌های اخیر 70 درصد تالاب آبگیری شده است.

وی درخصوص آلایندگی صنایع بیان کرد: از 750 دیگ قدیمی شرکت آلومینیوم‌سازی اراک امروز تنها 70 دیگ باقی مانده است و خطوط یک و 2 تعطیل و خطوط سه و چهار نیز نوسازی شده‌اند و فیلتراسیون در شرکت انجام گرفته است. باقی مانده دیگ‌های آلوده و قدیمی نیز تا پایان نیمه نخست سال جاری از رده خارج می‌شود.

آقازاده در پاسخ به سوال برابر نبودن اعتبارات استان مرکزی با میزان درآمدهای استان تصریح کرد: استان مرکزی سال گذشته سه هزار و 200 میلیارد تومان درآمد داشته است و امسال نیز 600 میلیارد تومان اعتبارات استانی دارد که این اعداد نشان از عدم تطابق در درآمد و اعتبارات استان دارد اما در کنار اعتبارات استانی از اعتبارات ملی نیز برخوردار هستیم که با احتساب و تجمیع اعتبارات ملی و استانی، درآمد و اعتبارات استان برابر و سربه سر است.

به گزارش ایسنا، در این نشست برخی از استانداران ادوار نظرات و پیشنهادات خود را جهت کاهش تنش‌های آبی استان بیان کردند.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: