• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-6892-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

کریمی بر تامین نیاز مالی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی استان مرکزی توسط بانک کشاورزی تاکید کرد

 نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بر تامین نیاز مالی واحدهای تولیدی کشاورزی  و گلخانه ای و دام و طیور و آبزیان در استان مرکزی با مشارکت بانک کشاورزی تاکید کرد.

 علی اکبر کریمی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به دیدار اخیر خود با دکتر خدارحمی مدیر عامل بانک کشاورزی کشور اظهار کرد: در این جلسه در رابطه با مسائل و مشکلات موجود در واحدهای تولیدی فعال در بخش کشاورزی بحث و بررسی و تبادل نظر بعمل آمد و لزوم تسهیل و تسریع در اعطای تسهیلات بانکی به کشاورزان و دامداران با سود پایین برای برون رفت از مشکلات واحدهای تولیدی استان مرکزی بویژه حوزه انتخابیه اراک، خنداب و  کمیجان مورد تاکید قرار گرفت.

 وی ادامه داد: از دیگر موضوعاتی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت مسایل مربوط به تسهیلات بانکی اعطا شده به گلخانه های منطقه امان آباد اراک بود که مقرر شد مشکلات موجود از طریق سرپرستی شعب بانک کشاورزی در استان و معاونت اعتبارات این بانک در تهران پیگیری شود و حداکثر مساعدت ممکن هم در خصوص نحوه بازپرداخت بدهی بانکی گلخانه داران بعمل آید.

 رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی در ادامه گفت: با عنایت به اینکه بانک کشاورزی در حال حاضر سهامدار عمده شرکت آذرآب اراک است، در ادامه جلسه با بررسی آخرین وضعیت پیگیری های انجام شده در زمینه انعقاد قراردادهای تولیدی جدید برای افزایش تولید و درآمد و حل مشکلات مالی شرکت آذراب، بر لزوم تلاش همه جانبه از سوی مسئولان استانی و ملی برای حمایت بیش از پیش از مدیریت این شرکت تاکید شد.

 همچنین با توجه به ترکیب کنونی سهامداران و هیات مدیره شرکت آذراب، مسائل و مشکلات موجود در حوزه مالکیتی و مدیریتی در این شرکت نیز مطرح و مقرر شد به منظور ایجاد ترکیب مناسب در بین سهامداران و تقویت هیات مدیره شرکت آذراب تصمیمات لازم در چارچوب مقررات قانونی حاکم بر این شرکت در اسرع وقت اتخاذ گردد و در این راستا مدیرعامل بانک کشاورزی برای برطرف کردن موانع و مشکلات موجود در این واحد بزرگ تولیدی در شهر اراک قول مساعدت لازم را دادند.

 کریمی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که حمایت‌های لازم از تیم مدیریتی شرکت آذراب به عمل آید تا در سایه مدیریت مطلوب حاکم بر این شرکت موانع و مشکلات آن برطرف شود.

 نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه بانک کشاورزی به عنوان یک بانک تخصصی در حمایت از تولید رویکرد حمایتی مطلوبی دارد افزود: ارائه تسهیلات کم بهره در حمایت از کشاورزان، روند تولید محصولات زراعی و باغی و دامی را بهبود می بخشد و کشور را در حوزه تولیدات این حوزه صادرات محور خواهد کرد.

 کریمی همچنین بر لزوم پرداخت به موقع خسارات وارد شده به کشاورزان از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی و حمایت از احداث و توسعه صنایع تبدیلی در حوزه باغی، زراعی و دامی جهت تکمیل زنجیره تولید در بخش کشاورزی استان که باعث شتاب روند توسعه اقتصادی در روستاها می شود، تاکید نمود .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: