• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2191-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

تصویب 76 فقره تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری در 4 بانک عامل استان مرکزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تعداد طرح های تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری که در کمیته فنی استان مصوب و به بانک ها ارسال شده 703 طرح با رقم 236 میلیارد تومان است که تقریبا بیش از دو برابر رقم ابلاغی به استان است و آنچه تاکنون در بانک های عامل چهارگانه انجام شده تصویب 76 طرح با 36 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمد تقی آبایی در حاشیه جلسه هماهنگی و بررسی روند پرداخت تسهیلات توسعه و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری استان، در جمع خبرنگاران افزود: موضوع این جلسه بررسی عملکرد واحدها در خصوص تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری بود که نرخ این تسهیلات در بخش سرمایه گذاری ثابت 6 درصد و سرمایه در گردش 10 درصد است و در واقع برای اولین بار در عمر 40 ساله انقلاب است که تسهیلاتی با این شرایط به روستاها پرداخت می شود.

وی افزود: در این جلسه از بانک ها خواسته شد که همکاری بیشتری در این خصوص داشته باشند که تا پایان هفته به حداقل رقم تسهیلات ابلاغی به استان که 102 میلیارد و 500 هزار تومان است برسیم و براین اساس مقرر شد مجددا چند جلسه کارشناسی برگزار و مسائل و مشکلاتی که بانک ها در خصوص پرداخت تسهیلات دارند مرتفع شود تا به رقم قابل قبول در استان برسیم.  

به گفته وی، اگر تسهیلات مصوب برای استان تا پایان تیرماه جذب شود رقم دوم نیز به استان تخصیص داده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند همچنان برای ثبت نام در سامانه کارا اقدام کنند. امکان استفاده از این طرح تا پایان برنامه ششم توسعه وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: